Seçim Arenası canlı yayın konuğu olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Köroğlu Haber Seçim Arenası programının canlı yayın konuğu Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan oldu. Özcan, canlı yayında gazeteciler Aslı Akış ve Oğuzhan Eke’nin sorularını yanıtladı. Projelerinden bazılarını anlatan Özcan, 5 senelik geçmişini değerlendirdi.

“ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE FATURALARI DA İBRAZ EDEBİLİRİZ”

Seçim için hazırlanan afiş ve broşürlerin giderlerinin karşılanmasına dair konuşan Özcan, “Böyle bir durum söz konusu değil. Zaten bizim brandaları nerede yaptırdığımız belli. Gidip inceleyebilirsiniz, kendisine de sorabilirsiniz. Biz partinin işlerini, kendi afişlerimizi hiçbir zaman belediye bütçesinden karşılamayız. Bizim öyle bir şeyimiz yok. Önümüzdeki süreçte faturaları da ibraz edebiliriz. Kimi parti adına kesilmiş, kimi benim adıma kesilmiş olan faturalar var” dedi.

“HASTANENİN KAPASİTESİNİ DÜŞÜNMEMİŞ”

Üniversite hastanesinde kapasitenin aşıldığını ifade ederek, AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol’u eleştiren Özcan, “Çok üzüldüm. Tıp fakültesine sürekli gidiyoruz, hasta ziyareti yapıp geliyoruz. Ben hariç kimse polikliniklere gitmemiş. Ben orada 80 yaşında bir amcadan fırça yedim. Göz polikliniğinin önünde, bekliyor 50- 60 kişi. ‘Ya 6 saattir sıra bekliyorum başkan’ dedi. Amca, hastaneler bize bağlı değil ki dedim, ‘Bana bahane üretme kardeşim’ dedi. O kadar ciddi sıkıntı ki 15 bin kişi vardı o hastanede o gün. Bu çok akıllı sağlık il müdürü, hiçbir şeyi düşünmeden, sırf şov olsun diye… Hastanenin kapasitesini düşünmemiş, doktor sayısını düşünmemiş, hemşire sayısını düşünmemiş, hasta bakıcısı, temizlik işçisi. Hiçbir şeyi düşünmeden burayı bölge hastanesi yapmış. Karabük, Zonguldak, Bartın… Hepsi buraya geliyor” ifadelerini kullandı.

“CADDELERİ NİYE DOLAŞTIRIYORSUN?”

Özcan, bakanların Bolu’ya ziyaretine değinerek, “Gelmiş Spor Bakanı, benim 6 sene mi, 8 sene mi birlikte Milletvekilliği yaptığım adam… Sen stadyum mu yapacaksın dedim, cenazede. ‘Evet’ dedi. Açıklamaya beni de çağır dedim. E yaptım ben sabahtan diyor. Sonuçta dedim yapılınca, açılışı muhtemelen ikimiz yapacağız dedim, o zaman beni niye çağırmıyorsun? Bir de çok akıl karı bir iş değil, bakanlar geliyor, Bolu’da trafik kitleniyor. Bir de bakanları bir tanıyan olsa. Sanayi Bakanı gelmiş, ben bilmiyorum adını belediye başkanı olarak. Sen ona esnaf dolaştırsan ne? Sağlık Bakanını getirmişsin madem, caddeleri niye dolaştırıyorsun, niye üniversite hastanesine götürmüyorsun, Köroğlu ünitesine götürmüyorsun, sağlık müdürlüğüne niye götürmüyorsun? Sağlık Müdürlüğü depreme karşı dayanıksız bir bina…” diye konuştu.

“HAZIRLIYORUM, EKSİK KALMASIN DİYE”

Mal varlığının bir kısmını açıklayan Özcan, “Ankara’da bir tane TOKİ’den dairem vardı, milletvekilliği döneminde alınmış. Şu anda oğlum oturuyor orada. İncek tarafında… Yine Ankara’da bir tane dairem var. Bolu’da evimin yanındaki yan parseli satın aldım. Orası bizim hayalimizdi. O var, ev zaten vardı, eşimin üzerine o. Onun dışında aracım vardı, aracım yok. Baktığınız da 2019 ile 2024 bunu hazırlıyorum, eksik kalmasın diye. Önümüzdeki günlerde de kamuoyuyla paylaşırım. Bende fahiş bir artış veya fahiş bir azalış yok” şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN