Bolu’da Şehir Buluşmaları programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Zengin, Bolu’ya yapılan yatırımlardan bahsetti. Zengin, “Bolu'ya son yirmi yılda 33 milyar 204 milyon liralık yatırım ve destek sağladık” dedi.

Haber: Nilay Çelik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Zengin, ‘81 İlde Şehir Buluşmaları’ programına çerçevesinde Bolu’ya geldi.

Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Zengin’in beraberinde AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, AK Parti 27. Dönem milletvekili Arzu Aydın ve il yönetimi katıldı. Programda gazetecilerle bir araya gelen Genel Başkan Yardımcısı Zengin, AK Parti’nin iktidarı boyunca yapmış olduğu reformları anlattı.

Prof. Dr. Mehmet Ali Zengin, Bolu’ya son 20 yılda 33 milyar 204 milyon liralık yatırım yapıldığını açıkladı. Genel Başkan Yardımcısı Zengin, Bolu’da ticaretin 20 yılda geliştiğini ve ihracatın 164.98 milyon dolara yükseldiğini söyledi.

Öte yandan ülkenin her bir karış toprağına hizmet etmek için gece gündüz sahada olduklarını belirten Zengin, güçlü ve büyük bir Türkiye'nin inşasını sağlamaya ilk günkü heyecan ve kararlılıkla devam ettiklerini ifade etti.

“BOLU'YA SON YİRMİ YILDA 33 MİLYAR 204 MİLYON LİRALIK YATIRIM”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Zengin, Bolu’ya yapılan yatırımlarda değinerek, “2002’den bu yana bu topraklarda çevre ve şehircilikten, kültür ve turizme, enerjiden, tarım ve ormana kadar birçok reform gerçekleştirdik. Bolu'ya son yirmi yılda 33 milyar 204 milyon liralık yatırım ve destek sağladık. Mesela adalet alanında 214 milyon TL, Aile ve Sosyal Hizmetler'de 1 milyar 63 milyon TL. Çalışma ve Sosyal Güvenlikte 1 milyar 852 milyon TL. Çevre ve Şehircilikte 9 milyar TL. Enerji ve Tabii kaynaklarda 1 milyar 312 milyon TL. Gençlik ve Spor'da 2 milyar 333 milyon lira. Kültür ve turizmde 136 milyon lira. Eğitimde 445 milyon lira. Sağlık 1 milyar 73 milyon lira. Sanayi ve Teknoloji'de 1 milyar 154 milyon lira. Tarım ve Ormanda 3 milyar 20 milyon TL. Ulaştırma ve altyapıda 11 milyar 599 milyon TL yatırım gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

BOLU'DA PROTOKOL ÜYELERİ BAYRAMLAŞTI BOLU'DA PROTOKOL ÜYELERİ BAYRAMLAŞTI

“BOLU'DA İHRACAT 164.98 MİLYON DOLARA YÜKSELDİ”

Güçlü ve büyük bir Türkiye'nin inşasını sağlamak için çalıştıkları dile getiren Zengin, “Aynı zamanda ticarette Bolu'da ihracat 164.98 milyon dolara yükseldi. Türkiye yüzde on tüm gerekliliklerini yerine getirmek, güçlü ve büyük bir Türkiye'nin inşasını sağlamak için ülkemizin her bir karış toprağına hizmet etmeye, ilk günkü heyecan ve kararlılıkla devam ediyoruz. Ayrım gözetmeden biz biriz, hep birlikte Türkiye'yiz, anlayışıyla insanımıza hizmete devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Gençlerimizin dinamizmi, yaşlılarımızın tecrübeleri, kadınlarımızın cesareti ve her bir insanımızın inancıyla daha nice güzel günler bizleri bekliyor” açıklamasında bulundu. 

Editör: Ahmet İshak GÜLEN