Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu’nun farklı noktalarında yer alan dijital reklam panolarındaki; “Çöl faresi bedevilere, Atatürk'ün büyüklüğünü hatırlatan Fenerbahçe ve Galatasaray camiasını Bolu Halkı adına kutluyorum. ATATÜRK'SÜZ TÜRKİYE OLMAZ” görseline soruşturma açılmasını ağır bir dille eleştirdi.

29 Aralık 2023 Cuma akşamı Suudi Arabistan’da oynanması beklenen Süper Kupa final maçında Suudi yetkililerin Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarının sahaya Atatürk tişörtleriyle çıkmasına izin vermemesine tepki gösterdi Başkan Özcan.

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın tepki olarak sahaya çıkmamasını da tebrik eden Özcan, Suudi yetkililere “çöl faresi bedeviler” ifadeleri ile seslendi.

Bu ifadelerin yer aldığı görsel paylaşımına soruşturma açıldığını kamuoyuna duyurdu Başkan Özcan.

“BİZ EZİK MİYİZ?”

Sosyal medya hesabından göstermiş olduğu tepkiye karşılık pişman olmadığını dile getiren Başkan Özcan; “Bu görsel ile ilgili soruşturma açılmış. Gerçekten akıl tutulması yaşanıyor. Türk Milleti olarak biz ezik miyiz?

“SORUŞTURMA GEÇİRİYORUZ”

Katil Suud Rejimi tarafından, Türkiye Cumhuriyeti kurucusunun manevi hatırasına saygısızlık yapılıyor, biz buna tepki gösterdik diye, soruşturma geçiriyoruz.

“PİŞMAN DEĞİLİM”

Pişman değilim, kimse Türk Milleti’nin kırmızıçizgisi olan Mustafa Kemal Atatürk’e saygısızlık yapamaz. Kamuoyunun dikkatine sunuyorum” açıklamasında bulundu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN