Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz ve il yönetimi mazbatasını aldı. Karagöz; “Bolu’da umudu şehrin her sokağına, her hanesine, her köyüne, her beldesine yaymak için arkadaşlarımızla birlikte, yönetim kurulu üyelerimizle birlikte bu yola baş koyduk” dedi.

CHP’nin Pazar günü yapılan 38’inci Olağan İl Kongresi’nde seçimleri kazanan Tahsin Mert Karagöz ve yönetimi Bolu Adliyesi’ne giderek seçim kurulunda mazbatasını aldı göreve resmen başladı.

Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan Karagöz’e, CHP Merkez İlçe Başkanı Çetin Uç, CHP belediye ve il genel meclisi üyeleri ile partililer eşlik etti.

“PARTİLİLERİMİZLE BİRLİKTE YOĞUN BİR EMEK HARCADIK”

Mazbatasını aldıktan sonra teşekkür konuşması yapan Başkan Karagöz; “Öncelikle şehrimize, memleketimize, Bolu’muza, partimize hayırlı uğurlu olsun. Tabii bu süreçte buralara gelmek hiç kolay olmadı. Bolu'da 9 ilçede, 3 beldede, tüm mahalle ve köylerinde önce mahalle temsilcileri, mahalle delegeleri akabinde ilçe delegeleri sonrasında da il delegeleri belirlendi. Dolayısıyla 1 aylık süreçte çok yoğun bir yol kat ettik Burada bütün arkadaşlarımızın, bütün Cumhuriyet Halk Partili’lerin emeği var. Ben öncelikle partililerime, yönetim kurulu üyelerimize, ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü ciddi anlamda yoğun bir emek harcadık bu süreçte hepimiz. Arkadaşlarımızla birlikte mazbatamızı aldık” dedi.

“ATEŞTEN GÖMLEĞİ GİYDİK”

Mazbatayı duvara asmak için almadıklarını vurgulayan Karagöz; “Çünkü bu mazbatanın sorumluluğunu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Bolu'da il başkanlığının ve yönetim kurullarının sorumluluğunu, yapması gerekenleri çok iyi biliyoruz. Dolayısıyla burada yükümüz ağır ama biz arkadaşlarımızla birlikte bu ateşten gömleği giydik ve partimizi hem yerelde hem genelde iktidar yapmak adına var gücümüzle çalışacağımızın da sözünü verdik. Şehrimiz için en güzel hizmetleri yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. ” şeklinde konuştu.

KARAGÖZ, İSRAİL'İN HASTANE SALDIRISINI KINADI

MHP BOLU, ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER İÇİN HELVA DAĞITTI MHP BOLU, ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER İÇİN HELVA DAĞITTI

Başkan Karagöz, İsrail'in Gazze'deki hastane saldırısını da anımsatarak; “Tabi ki gönül isterdi çok güzel bir sabaha uyandığımızda bu mazbatamızı alalım. Ama dün akşam yaşananlar hepimizi derinden yaraladı ve üzdü. Dolayısıyla dünyanın neresinde olursa olsun eğer bir kan akıyorsa ve birileri de bu kandan besleniyorsa biz hepsini bir kez daha lanetliyoruz. 11 gün sonra Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi de cumhuriyetle yaşıt bir parti. Böyle bir partinin Bolu'da il başkanı olmak, yöneticisi olmak, üyesi olmak bizler için büyük bir sorumluluk. Ama şu an Ortadoğu'da kan gövdeyi götürürken, ciddi anlamda sınırlarımızda, hududumuzda sorunlar yaşarken biz 100 yıl öncesine Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşlarına ve onlara bir minnet borçluyuz. Çünkü biz öyle bir ülkeyiz ki; sınırlarımızda bir sürü kan akarken bizim ülkemize kimse yan gözle dahi bakamıyor” ifadelerini kullandı.

“UMUDU ŞEHRİN HER SOKAĞINA YAYACAĞIZ”

Bolu’nun her türlü derdiyle dertleneceklerinin sözünü veren Karagöz; “Kongrede söylediğimiz gibi Bolu'da bir yerde acı ve hüzün varsa Cumhuriyet Halk Partililer o hüznü ve acıyı paylaşmak için var olacak. Bolu'da sevinç ve mutluluk varsa Cumhuriyet Halk Partililer o sevinç ve mutluluğu paylaşmak için var olacak. Dolayısıyla bizler parti binalarına hapsolmamış, umudu şehrin her sokağına, her hanesine, her köyüne, her beldesine yaymak için arkadaşlarımızla birlikte, yönetim kurulu üyelerimizle birlikte bu yola baş koyduk” açıklamasında bulundu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN