Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın geçen yıl partisinden 1 yıl süreyle, geçici olarak ihraç edildi. Geçici ihraç süresi dolan Tanju Özcan, 13 Haziran’da CHP’ye geri döndü. Özcan’ın dönüşünün ardından, tekrar kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi. İhraç talebi üzerine Özcan, Bolu’dan, Ankara’daki CHP Genel Merkezine yürüyüş başlatacağını söyledi. 3 Temmuz’da Anıtpark’tan başlayacak yürüyüş öncesi, Özcan basın açıklaması düzenledi.

“BANA SİYASİ VAATLE FALAN GELMEYİN”

Özcan, yürüyüşü iptal etmesi için kendisine vaatlerde bulunulduğunu açıkladı.

“Balgat’ta fildişi kulelerinden bakıp, hâlâ değişim isteyen kişileri göremiyorlar. Üzülerek söylüyorum bunu. Hâlâ bana birilerini gönderip, bu yürüyüşten vazgeçmem karşılığında çeşitli siyasi vaatlerde bulunuyorlar. Yani onlara da söyledim, tekrar söylüyorum. Beni koltuk meraklısı, koltuk sevdalısı tiplerle karıştırmayın. Ben bu yürüyüşü gerçekleştireceğim. Ben bu yola baş koydum. Vallahi de dönmeyeceğim, billahi de dönmeyeceğim. O yüzden bana siyasi vaatle falan gelmeyin”

“ÖLÜMDEN BAŞKA HİÇBİR ŞEY BENİ DURDURAMAZ”

Vaatlerin kendisini durduramayacağının altını çizdi.

TRAFİK KAZALARI VATANDAŞI ÇİLEDEN ÇIKARDI TRAFİK KAZALARI VATANDAŞI ÇİLEDEN ÇIKARDI

 “Halk için kendi koltuk sevdasını bir tarafa bırakıp; ülkesini, çocuklarını düşünerek birinin kendisini yakması gerekiyor. İşte o biri de ben olmaya hazırım. Bunu başından itibaren söylüyorum. Ben Köroğlu’nun torunuyum. Dolayısıyla bu yürüyüşten ölümden başka hiçbir şey beni durduramaz. Kararlı bir şekilde bu yürüyüşü yapacağım”

“ADAY OLMAYACAĞIM DEDİĞİ TAKDİRDE YÜRÜYÜŞTEN VAZGEÇERİM”

Özcan, yürüyüşün sadece Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlıktan vazgeçmesi halinde iptal olacağını söyledi.

“Sayın Genel Başkan, yarın itibariyle ‘Ben görevimden istifa ediyorum, olağanüstü kurultay çağrısı yapıyorum, tüzüğü demokratik bir hale getirmek için arkadaşlarım bir çalışma yaptılar, bunu kamuoyuyla paylaşıyorum ve kurultayda aday olmayacağım’ dediği takdirde, ben bu yürüyüşten vazgeçerim. Demezse sonuna kadar, inceldiği yerden kopar.”

Editör: Ahmet İshak GÜLEN