Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın partiden ihraç edildiğini açıkladı.

Haber: Oğuzhan Eke

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçen sene partisinden 1 yıl süreyle ihraç edildi. Geçici ihraç süresinin tamamlanmasının ardından partiye dönen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, genel seçimlerin kaybedilmesiyle ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sosyal medya üzerinden eleştirmeye başladı. Kılıçdaroğlu’nun istifasını isteyen Tanju Özcan’ın CHP’den kesin ihracı istendi.

YÜRÜYÜŞE BAŞLADI

İhracının istenmesinin öğrenilmesiyle beraber, Kılıçdaorğlu’na karşı eleştirilerinin dozunu arttıran Özcan, 3 Temmuz’da Bolu’dan Ankara’ya, ‘Adalet’  ve ‘Değişim’ yürüyüşü başlattı. 10 günlük yürüyüşün ardından CHP Genel Merkezine ulaşan Özcan, burada yaptığı basın açıklamasında sandalye fırlattı. Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi gerektiğini düşünenlerin sesini yükseltmesini istedi.

İHRAÇ EDİLDİ

BOLU’DA, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI BOLU’DA, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI

Yürüyüş sonrası Bolu’ya dönen başkan Özcan, 20 Temmuz’da gerçekleştirilen YDK toplantısına katılmadı. Özcan savunma vermediği için, karar 26 Temmuz’da gerçekleştirilecek toplantıya kaldı. İkinci toplantıda Özcan’ın partiden ihraç edilmesine karar verildi.

Gelişmeyle ilgili CHP YDK’den yapılan açıklamada, “Yüksek Disiplin Kurulu'nun 26.07.2023 tarihli toplantısında, Tanju Özcan hakkında CHP Tüzüğünün 68. Maddesi 1- a) ve 1- b) fıkraları uyarınca kesin çıkarma cezası verilmiştir” denildi.

“KARAR TERÖR SEVİCİLERİ ZİYADESİYLE MUTLU ETMİŞTİR”

İhracı sonrası sosyal medya üzerinden yazılı açıkla yapan Başkan Özcan, karara ilişkin, “Başarısız Bay Kemal, 12 seçim kaybetti ama anahtar liste ile kendi seçtirttiği YDK’ya beni partiden ihraç ettirtti.  Karar, emin olun sadece CHP’nin Atatürkçü gömleği çıkartmasını isteyen Sorosçuları, 10 Aralıkçıları, Badem bıyıklıları ve HDP’li terör sevicileri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bay Kemal, Atatürkçü kimseyi partide bırakmamakta kararlı. Vatansever olmayan, koltuk sevdalısı herkese hayırlı olsun. Ben Atatürkçü ve Türk Milliyetçisi çizgimden taviz vermeden yoluma devam edeceğim. Sorosçulara, Fetöcülere, 10 Aralıkçılara teslim olan CHP yönetimince atılmak beni küçültmez. Bu mevcut yönetimden de başka bir şey beklemiyordum.  Bugün beni ihraç ettiler, yarın sırada Atatürkçü kalmaya kararlı olan diğerleri… Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, ve kurucu değerlerimiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN