Trendyol 1.Lig’in son haftasında 90+3. dakikada bulduğu golle Boluspor, Çorum FK’yı 2-1’lik skorla mağlup ederek, play-off potasına girmeyi başardı.

Trendyol 1. Lig'in 34. ve son haftasında Ahlatcı Çorum FK'yı 2-1 yenen Boluspor'un teknik direktörü Yalçın Koşukavak ve  Ahlatcı Çorum FK Teknik Direktörü Serkan Özbalta açıklamalarda bulundu.

“31 YILLIK SÜPER LİG HASRETİ VAR”

Boluspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, rakiplerinin kadro ve ekonomik anlamda güçlü olduğunu belirterekmaçın ilk yarısına dikkat çekti.

“Sahanın içini anlatmak biraz kolay değil. Çünkü biraz duygu yükü vardı. Rakip güçlü, hem ekonomik anlamda güçlü hem de anlamında güçlü. 34 haftadır Çorum takımı bu formasyonda oynamadı. İlk defa 3-5-2 oynadı. Biraz zor başladı oyun. Aslında ilk yarı itibariyle biraz daha rakibi sıkıştırdığımız pozisyonlar oldu ama gol bulamadık. Sonra ikinci yarı 1-0 öne geçtikten sonra rakip çok fazlasıyla risk alıp çok öne gelmeye başladı. 80-85 dakikalarında çok baskı yedik.

KESK’TEN HÜKÜMETİN KAMU TASARRUF PAKETİNE SERT TEPKİ KESK’TEN HÜKÜMETİN KAMU TASARRUF PAKETİNE SERT TEPKİ

“MAÇ ÖYLE DE BİTSE, YENİLDİĞİMİZDE DE 5. BİTİRİYORDUK”

Çorum FK Teknik Direktörü Serkan Özbalta, yorucu ama kendileri açısında verimli bir sezonu bitirdiklerini hatırlattı. Boluspor'u tebrik etti.

“Yorucu ama bizim açımızdan verimli bir sezonu bitirdik bugün çok şükür. En önemlisi oyuncu sağlığı. Bugün adına sakatlık olmadan ve karşı taraf adına da tabii ki sakatlık olmadan ciddi bir sakatlık olmadan koca bir sezonu geride bıraktık. Öncelikle Boluspor'u tebrik ediyorum. Onların biraz daha ihtiyacı vardı. Çünkü onlar play-off'a kalamama gibi bir durumları vardı. O anlamda onları tebrik ediyorum. Bunu başardılar. Play-off’ta başarılar diliyorum onlara.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN