BELEDİYENİN TAKSİ İHALESİNİ, YİNE BELEDİYENİN ŞİRKETİ ALDI BELEDİYENİN TAKSİ İHALESİNİ, YİNE BELEDİYENİN ŞİRKETİ ALDI

Bolu Merkez ilçe ile Gerede ve Dörtdivan’da TMO’nun mahsul alım ofisleri açılacak.

Bolu’da arpa hasadı dönemi başladı. Devlet desteklemeleriyle, bu sene rekoltede artış bekleyen Bolulu üreticiler, ürünlerinin satışları için AK Partili yöneticilere istekte bulundu.

Bu kapsamda AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner ile AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki’yle görüştü. Yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını İl Başkanı Suat Güner duyurdu.

Güner, “Bolulu çiftçilerimizin ve ilgili sivil toplum kuruluşlarımızın, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda da ilimizde geçici alım ofisleri açması yönünde yoğun talepleri oldu. Bu istekler karşısında hemen ilgili kurumlarla gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik ve hamdolsun olumlu şekilde neticelendirdik. Hasat zamanı dikkate alınarak TMO geçici alım ofisleri, bu yıl da ilimizde açılacak” dedi.

BELİRLENEN NOKTALARDA AÇILACAK

TMO’nun Bolu’da açılacak alım noktaları; 1 Ağustos Salı günü Bolu Merkez, 14 Ağustos Pazartesi günü Gerede ve Dörtdivan ilçeleri. Alım ofisleri çiftçilerin ürünlerinin tamamı satılana kadar açık kalacak. Çiftçiler istedikleri kadar ürün satabilecek. Satışa gidilmeden önce randevu alınacak.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN