Bolu Valisi Erkan Kılıç, suç türlerinin artış gösterdiği teknoloji çağında, suçla mücadelede teknolojinin etkin bir şekilde kullanılması gerektiğini belirtti.

“BAZI NOKTALARIMIZDA GÜVENLİK KAMERALARI YOK”

Polisim Yanımda Mahallem Güvende” Projesinin tanıtım programında konuşan Bolu Valisi Erkan Kılıçşehirdeki güvenlik kamerası eksikliğine dikkat çekerek, vatandaşların ve muhtarların katılımının suçla mücadelede kritik bir rol oynadığını vurguladı.

“Biliyorsunuz teknolojinin ilerlemesiyle beraber suçların türleri çok artıyor. Suçla mücadelede çok farklı yöntemlerinde teknolojiden yararlanarak kullanılması gerekiyor. Çok çetrefilli suçlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bazı noktalarımızda güvenlik kameraları yok. O noktalarda suçla mücadelede yine sizin vereceği katkılar son derece önemli. Her idare eğer katılımcı anlayışla sorunları çözmeye çalışırsa daha iyi sonuç alıp, hedefe daha kolay ulaşabilir.

“DEZAVANTAJLARI ORTADAN KALDIRMAK İSTİYORUZ” 

Vali Kılıç; Vatandaşların kolluk kuvvetlerine yardımcı olma konusunda çekinceleri olabileceğine dikkat çekti ve bu projenin bu tür dezavantajları gidermeyi amaçladığını belirtti.

“Bazen vatandaşlarımız ister istemez çekindiği veya bu bir şekilde tespit edilir diye kolluk görevlilerimize yardımcı olma noktasında geri duruyorlar. İşte bu proje ile biz bu dezavantajları ortadan kaldırmak istiyoruz. Burada vatandaş; bak muhtar var. Muhtarın çevresinde kişiler var. Ben eğer bir suç işlersem bunu hemen bir şekilde polis haber alacak. Orada polislerinde yetkilileri, görevlileri var” diyor. Dolayısıyla onlar içinde bir caydırıcılık oluyor. Bu önleme noktasında faydası oluyor.”

“BOLU GÜVENLİ VE HUZURLU BİR ŞEHİR”

KENDİSİNİ BIÇAKLA KESEN ŞAHSIN ÜZERİNE 1’İ LÜKS, 6 ARAÇ ÇIKTI KENDİSİNİ BIÇAKLA KESEN ŞAHSIN ÜZERİNE 1’İ LÜKS, 6 ARAÇ ÇIKTI

Bolu'nun güvenli ve huzurlu bir şehir olduğunu vurgulayan Vali Erkan Kılıç, projenin şehirdeki suçları daha da azaltmaya yardımcı olacağını dile getirdi.

“Suç işlendikten sonra da yine aynı şekilde suçla mücadele zaten sıcağı sıcağına olaya müdahale etmek son derece önemli. Onun için muhtarlarımızın bu olaydan sonra hızlı bir şekilde emniyetle irtibata geçmesi, yakalanması ve adalete teslim edilmesi noktasında da bizlere çok büyük faydası olacaktır. Polisin vatandaşa zaten her zaman güveni sonsuzdur. Muhtarlarımızın vatandaşında bu noktada bu projeyle birlikte hem birbirlerini daha iyi tanıma imkanları bulmuş olacaklar. Bu sıcak birliktelikle, bu sinerjiyle beraber ilimizdeki suçların daha da aşağıya çekilmesi sağlanmış olacak. Çok şükür Bolu’ya bakıldığında suç anlamında bizim Türkiye’de güvenli, huzurlu şehirlerden birisiyiz

Editör: Ahmet İshak GÜLEN