Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne(TMMOB) bağlı Ziraat Mühendisleri Odası Bolu Şubesi Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonrası yapılan oylamada Mevcut Başkan Niyazi Kalfa güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bolu İl Temsilciliği Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından yapılan seçimde delegelerin oyunu alan mevcut Başkan Niyazi Kalfa tekrar başkanlığa seçildi.

“AMACIMIZ TÜM MESLEKTAŞLARIMIZA YARDIMCI OLMAK”

Yapılan seçimlerin ardından açıklamalarda bulunan Kalfa, “1983 yılından bu yana Ziraat Mühendisleri Odasının il temsilciğini yürütüyoruz. Aramızda gen ziraat mühendisi arkadaşlarımız ve üyelerimiz var. Amacımız meslektaşlarımıza elimizden geldiğince hem mesleki konularda hem de diğer konularda yardımcı olup sorunlarını çözebilmek. Ayrıca diğer kuruluşlarda odamızı iyi bir şekilde temsil etmek gayemiz. Odamız üyeleri sağ olsunlar bu dönem içinde yine beraber götürelim bu işi dediler. Bizde yeniden aday olduk. Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum sonuçlarda istediğimiz şekilde tamamlandı. Meslektaşlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“TARIMSAL ÜRETİCİLİĞİ SEVDİRMEMİZ GEREKİYOR”

Gençlerin mesleği sevmeleri adına ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini vurgulayan Kalfa; “Bolu ve ülke tarımı için gereken çalışmalarımızı yapıyoruz. Amacımız ülke tarımının kalkınması çiftçilerimizin para kazanması ve süreci devam ettirmesi. Sürdürülebilirlik olayı çok önemli. Bilindiği gibi bizim çiftçilerimizin yaş ortalaması yükseliyor o bakımdan gençlerimize bu mesleği, tarımsal üreticiliği sevdirmemiz gerekiyor.  Elimizden geldiğince mesleğimiz ve çiftçilerimiz açısından yardımcı olmaya gayret ediyoruz.  Yeni dönemimiz hayırlı olur inşallah.” İfadelerine yer verdi.

Genel merkez delegeleri: Niyazi Kalfa, Alaattin Özkaner

Editör: Ahmet İshak GÜLEN