AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, aday olduğu takdirde seçim süreci boyunca üslubunu bozmadan çalışma yürüteceğini belirterek; “Siyasetin kalp kırarak değil gönül kazanarak yapılması ayrıca bu niyetin üsluba da yansıması gerektiğini düşünüyorum ama yeri geldiği zaman masaya yumruğu vurmak gerekir” şeklinde mesaj verdi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Ak Parti İl Başkanı Suat Güner ve MHP İl Başkanı İlhan Durak’ın Bolu Belediye Başkanlığı ve belediye binasına parti bayraklarını asma açıklamaları hakkındaki soruya cevap veren Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, “Bayrak dikme mevzusu belediyeyi kazanmadır, biz kazanacağız demektir” dedi.

AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Bolu Gazeteci ve Yazarlar Derneği Başkanı Mehmet Emin Gürbüz ile ulusal ve yerel basında görev yapan gazetecilere ziyarette bulundu. Demirkol, 31 Mart 2024 yerel seçim gündemine dair değerlendirmede yaptı.

“ADAY ADAYLIĞI SÜRECİNDEYİM”

Kendisinin belediye başkan adayı olması durumunda rakibi mevcut başkan Tanju Özcan ile üslup ve siyasi söylemler noktasında nasıl bir tavır sergileyeceğini yorumlayan Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol; “Öncelikle aday adaylığı sürecindeyim. Süreç içerisinde sayın cumhurbaşkanımız, genel merkezimiz bir aday belirleyecek. Allah’ın takdiri cumhurbaşkanımızın tensipleri benim üzerine olursa tabi bir seçim süreci yolculuğu başlamış olacak. Elbette adaylar olacak. Şu an ki belediye başkanı Tanju bey’de adaylarda biri.

“NİYETİN ÜSLUBA YANSIMASI GEREKİR”

10 yıldır sağlık alanında yöneticilik yapıyorum. İnsanın kalbinin Allah’ın mekanı olduğunu düşünüyorum o sebeple de gönül kırmanın, gönül kırarak insanları yaralayarak bir makam elde etmenin bereketsizlik olduğunu düşünüyorum. Sağlık alanında hep hizmet tarafında olduk. Belediyecilik de hizmetin başka bir alanı. Bu noktada siyasetin kalp kırarak değil gönül kazanarak yapılması ayrıca bu niyetin üsluba da yansıması gerektiğini düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

BOLU'DA PROTOKOL ÜYELERİ BAYRAMLAŞTI BOLU'DA PROTOKOL ÜYELERİ BAYRAMLAŞTI

“KAVGA EDEREK DEĞİL ÇALIŞARAK, KONUŞARAK DEĞİL ÇÖZEREK BİR YÖNETİM BEKLİYOR”

Konuşarak değil çözerek bir yönetim anlayışıyla başarının geleceğinin de altını çizen Demirkol, “Barış iklimi ile Boluluların seçime hazırlanma hakkı var. Gönül yorgunluğu bu kavgalarla yıpranmış bir gündem yıpranmış bir Bolu kalbi olsun istemiyorum.  İl Sağlık Müdürlüğü görevimde de yumuşak güç dediğimiz yeri geldiği zaman o iradeyi ortaya koyma olmasaydı başarı olmazdı. Sağlık gibi bir konuyu idare etmek sadece yumuşaklıkla açıklanamaz. Yeri geldiği zaman masaya yumruğu vurmak gerekir.  Benim bu tarzım, üslubum bu güne kadar çalıştığım tüm kurumlarda bana ve kurumuma başarı getirdi bundan sonra da getirecek. Beni de insanlar böyle sevdi. İnsanlar kavga ederek değil çalışarak, konuşarak değil çözerek bir yönetim bekliyor. Birbirimizi kucaklayarak başarı gelecektir.” şeklinde konuştu.

“BELEDİYENİN TARAFSIZ YÖNETİLDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM”

Demirkol,  belediye başkanının seçim akşamında rozetini bırakması gerektiğini söyleyerek; “Belediyenin tarafsız yönetildiğini düşünmüyorum. Buradaki ifade bayrağı oraya dikip ak parti belediyeciliğini ak parti bayrağı ile yapılması değil. Ak belediyecilik anlayışı bu. Belediye başkanı hani partiden olursa olsun rozetini seçim akşamı kenara bırakmalı ve bolu halkının tamamına hitap etmeli. Şu anki belediye tarafından iddia ediliyor. Bunun kararını seçimlerde milletimiz sandıkta gerçekten böyle mi olmuş yoksa gerçekten böyle olacağını iddia eden adaya mı teveccüh ediyor göreceğiz.” dedi.

“BAYRAK DİKME MEVZUSU BELEDİYEYİ KAZANMADIR, BİZ KAZANACAĞIZ DEMEKTİR”         

“İl başkanımızın açıklamasına itafen söylemiş olayım oradaki bayrak dikme mevzusu belediyeyi kazanmadır, biz kazanacağız demektir.  İlhan beyde gayet mütevazi şekilde çalışıyor, gayret gösteriyor, Suat bey de aynı şekilde.  Bunu tekrar siyasi bir kavga haline getirmeyi doğru bulmadığımı söylüyorum. Siz belediyede iktidarsınız onu işle konuşmak lazım. Belediyeyi kazanma iddiasında olan partiler biz burayı kazanacağız şeklinde ifadede bulunuyor. Hemen bunu tarafsızlık algısı olarak alıp gündemi meşgul etmenin Bolu’ya ne kazandırdığını merak ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN