BOLU’DA MİKRO BÖLGELEME ÇALIŞMASI YAPILDI BOLU’DA MİKRO BÖLGELEME ÇALIŞMASI YAPILDI

Seçim Arenası canlı yayın konuğu olan AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol, mal varlığını açıklayacağını söyledi. Bakanlardan alınan sözlere dair açıklama yaptı. Anketlerde önde olduklarını söyledi.

Köroğlu Haber Seçim Arenası programının canlı yayın konuğu AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol oldu. Demirkol, canlı yayında gazeteciler Aslı Akış ve Oğuzhan Eke’nin sorularını yanıtladı. Demirkol, projelerini anlattı.

“HÂLÂ KENDİ SKODA OCTAVİA’MI KULLANIYORUM”

Demirkol, sorulması üzerine mal varlığını yakın zamanda açıklayacağını ifade ederek, “Mal varlığımı paylaşacağım. Önümüzdeki günlerde basın açıklamasıyla paylaşacağım. Ben Bolu’da hemşehrilerimizin gözü önünde yaşayan, hangi pastanede, kafede oturduğumu herkesin gördüğü. Esnaf lokantasından yemeği çok rahat bir şekilde yiyebilen… Yeniçağa’ya gitmem gerektiği zaman minibüslere binip, hemşehrilerimle beraber yolculuk yapmaktan keyif duyan, şu anda kirada oturan bir kardeşleriyim. Ben seçim aracında hâlâ kendi Skoda Octavia’mı kullanıyorum. Mal varlığımı da önümüzdeki hafta basın açıklamasıyla duyurmuş olacağım. Neye sahibiz, neye değiliz? 8 yıl il sağlık müdürlüğü yaptık, herkesin gözü önünde yaptık. Makam aracıma bir kez daha benim çocuklarım binmedi. O sebeple ben bunu açıklamaktan büyük memnuniyet duyarım” dedi.

“ÖNE GEÇMİŞ DURUMDAYIZ”

Demirkol, yaptırdıkları son 3 ankette önde çıktıklarını belirterek, “Biz olayın başından beri hem genel merkez hem parti teşkilatımız hem de ben özel olarak, anket yaptırıyoruz. Bugüne kadar toplamda bizim elimizde 8’e yakın anket oldu. Yüz yüze yaptığımız da oldu, telefonla yaptığımız da oldu. Yüz yüze yaptığımız da oldu, telefonla yaptığımız da oldu. Son 3 ankette biz şu anda öne geçmiş durumdayız. Son 15 gün içerisindeki anketlerde. Bir genel merkezimizin, bir tanede de bizim yaptığımızda biz öne geçmiş durumdayız ve Bolu gerçekten özlediği belediyeciliğe koşa koşa gidiyor, kavuşacak inşallah. İvmemizin yükseldiğini ankette gördük” ifadeleri kullandı.

“BUNLARIN YANINDA VE PEŞİNDE OLACAĞIZ”

Demirkol, Bakanlar tarafından Bolu için verilen sözlerin, seçilemeseler dahi yürürlükte kalacağını işaret ederek, “Biz sözlerimizi AK Parti adına, Muhammed Emin Demirkol adına almıyoruz. Öyle alıyor alsaydık Ankara’yı ziyaret eder, bu sözü aldık der, gelir projemize koyardık. Biz bunları söyledikten ve yazdıktan sonra, yani proje sözlerini aldıktan sonra Sayın Bakanlarımızın Bolu’ya gelip veya Ankara’dan bize bunu Bolu’ya duyurmalarını istiyoruz. Şunu özellikle belirtmek lazım. Sağlık Bakanımız geldi, şehir hastanesi ve PET/CT sözü aldık. Birkaç aile hekimliği sözü de aldık. Onlar yanşayacak şeyler değil, rutinler. Spor Bakanımız geldi, Kartalkaya Kayak Merkezi sözü aldık, Aladağlar’da gençlik kampı sözü aldık. Amatör spor kulüplerine nakit ve Boluspor’a nakit desteği aldık ve bunlar hemen gerçekleşecek olan şeyler ve stadyum sözü aldık. Biz bu sözleri Bolu adına alıyoruz. Biz kazanacağımıza inanıyoruz. Başkan bir aday tercihi olduğunda halkımızın, yine bunların yanında ve peşinde olacağız. Çünkü bunları kapalı kapılar ardında, bize verilen bir söz olarak bırakmadık” şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN