Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Ceza İnfaz Kurumu Personelinin hem özlük hakları, hem de iş güvenliği açısından yaşamış olduğu sıkıntıları Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündeme taşıdı. Akgül, TBMM’den Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a seslendi.

Son dönemde İnfaz Koruma Memurlarına yönelik artan saldırıların önlenmesi ve güvenlik hizmeti sınıfında görevlerini sürdürmeleri adına TBMM’de söz alarak yerinden bir konuşma gerçekleştiren MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, ellerinden gelen çalışmaları yapacaklarını kaydetti.

CEZA İNFAZ KURUMU PERSONELİNİN ÖZLÜK HAKLARI İHMAL EDİLMEKTEDİR”

Akgül, Adalet Bakanlığında görev yapan ceza infaz kurumu personelini zor şartlar artında çalışmakta olduğuna dikkat çekerek; “İnfaz koruma memurları sürekli tehdit ve saldırılara maruz kalmaktadır. Hükümlü ve tutukların ıslahı çağdaş şartlarda cezalarının infaz edilebilmesi adın birçok hukuki düzenlemeler yapılırken bu görevi ifa eden ceza infaz kurumu personelinin özlük hakları ihmal edilmektedir” şeklinde konuştu.

İZZET BAYSAL VAKFI, 37’NCİ KEZ LİSE ÖĞRENCİLERİNİ SEVİNDİRDİ İZZET BAYSAL VAKFI, 37’NCİ KEZ LİSE ÖĞRENCİLERİNİ SEVİNDİRDİ

“HEM MADDİ HEM MANEVİ ANLAMDA ŞARTLARININ DÜZELTİLMESİNİ UMUT EDİYORUZ”

Ceza infaz kurumu personelinin hem maddi hem manevi anlamda şartlarının düzletilmesi için Adalet Bakanı Tunç’a seslenen Akgül; “Üniforma giyerek güvenlik hizmeti yapan ceza infaz kurumu memurları ve genel idari hizmetler sınıfında bulunmakta görevlerini ifa ederken kendilerine yönelen saldırılara karşı koruyucu ve caydırıcı hukuki güvenceleri bulunmamaktadır. En temel sosyal haklarından feragat ederek kısıtlı şartlar altında fedakarca görevini ifa eden ceza infaz kurumu personelimizin hem maddi hem manevi anlamda şartlarının düzeltilmesini umut ediyor sayın adalet bakanımızın da konuya hassasiyet göstereceğine inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN