Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında TBMM’de yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin büyük bir fedakarlığın ve mücadele azminin ürünü olduğunu söyleyerek, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitleri ve kurucu kahramanları saygıyla andı.

TBMM’deki yoğun gündemi hızla devam eden MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, meclis açıldığından bu yana her hafta oturumlarda söz alarak milletin sesi olmayı sürdürüyor.

GÖLCÜK’TEKİ BUNGALOV EVLER İÇİN TANJU ÖZCAN’A TEPKİ GÖLCÜK’TEKİ BUNGALOV EVLER İÇİN TANJU ÖZCAN’A TEPKİ

Akgül, Cumhuriyetin 100. Yılında gazi meclisten seslenerek, Türkiye Cumhuriyetinin mücadele azmine değindi.

Milletvekili Akgül; “Türkiye Cumhuriyeti'nin mücadele azmi muazzam bir fedakarlığın eseridir. Türk milleti istiklalini perdeleyen her türlü saldırıya kahramanca direnmiş ve kurtuluş destanını şehit ve gazilerinin fedakarlıklarıyla yazmıştır. Türk milleti işgale boyun eğmemiş, cumhuriyet fikrinin ışığında geleceğini inşa etmiştir” şeklinde konuştu.

Akgül, Cumhuriyetin Türklüğün özgür ve bağımsız ruhuna en uygun yönetim biçimi olduğunu da vurgulayarak; “Cumhuriyet, Türklüğün özgür ve bağımsız ruhuna en uygun yönetim biçimi olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eseridir. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

Cumhuriyetin Türklüğün yeni yüzyılında yine yol gösterici ışık ve gökbörü olduğunu belirten Akgül; “Cumhuriyet, Türklüğün yeni yüzyılında yine yolunu aydınlatan ışığımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk yine yolunu gösteren gökbörümüz olmaya devam edecektir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve kurucu kahramanlarımızı rahmet ve saygıyla anıyorum. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı Yüce Türk milletine kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN