(Haber: Servet Gökçek- Ebru Buket Eke) - Yeşilay, bağımlılıklardan uzak ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için çalışmalarına devam ediyor. Hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyen Yeşilay Bolu Şubesi  son olarak yürüyüş düzenledi.

Yürüyüşe; Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, Bolu Yeşilay  Başkanı Dr. Bayram Erden, Kadın Komisyonu Başkanı Aslı Akış, Yeşilay gençlik Komisyonu üyeleri, STK temsilcileri, Yeşilay gönüllüleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“YEŞİLAY VARSA HAYAT VAR”

Yürüyüş öncesinde ilk olarak Bolu Yeşilay Başkanı Dr. Bayram Erden açıklamalarda bulundu. Başkan Dr. Bayram Erden,  1-7 Mart Yeşilay Haftasını ilimizde büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirterek, “Dün bir sergimiz vardı. Halkımızla buluştuk. Bağımlılıkları konuştuk. Bugünde yine sağlıklı bir yaşam için bir yürüyüş tertip ettik. Bu konuda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün paydaşlığında güzel bir kalabalıkla Sayın Vekilimiz, MHP Belediye Başkan Adayımızın da katkılarıyla bizleri onurlandırdılar. Bir araya geldik. 21. Yüzyılın belki de en büyük hastalığı bağımlılıklar. Bunlarla ilgili ilimizde ciddi mücadeleler veriyoruz. Bu noktada 5 bağımlılık türünde insanlarımızı bilgilendiriyoruz. Yedamımız var. Yedamda çalışmalar yürütüyoruz. Alkol bağımlılığı, tütün bağımlılığı, kumar bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı olmak üzere. Bu konuda halkımızın desteklerinden dolayı da çok teşekkür ediyoruz.

Yine ilimizde sivil toplum kuruluşları bugün bizimle. Bu konuda da gurur duyuyoruz. Arkamızdalar. Sağ olsun Belediye Başkan Adayımız İlhan Durak Bey de önümüzdeki süreçlerde eğer Belediye Başkanı olması halinde bizlere desteklerini açıkladılar. Çok teşekkür ediyoruz kendilerine. Bu arada Sayın Vekilimiz, bir önceki dönem bizim Yeşilay Şube başkanımızdı. Sağ olsun bizlere güzel bir Yeşilay Şubesi bıraktı. Bizde onun bıraktığı yerden kaldığımız yerden devam ediyoruz. Yeşilay varsa hayat var.” dedi.

“HERKES SAĞLIKLA KALSIN SPORLA KALSIN ESEN KALSIN İSTİYORUZ”

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, özel öğrenciler ve vatandaşlarla beraber etkinliğe ortak olduklarını vurgulayarak, “Gençlik ve Spor Bakanlığı 81 ilde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de dâhil Yeşilay’a çok güzel faaliyetler, projeler yürütmektedir. Bizde Bolu üzerinde Yeşilay Şube Başkanlığımızla haftaya özel öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızla beraber bu etkinliğe ortak olduk. Birlikte sağlıklı yaşam mottosu ile vurgu yapmak istedik herke heyecanlı bu anlamda sahaya vereceğimiz, mesaj çok kıymetli biz herkes sağlıkla kalsın sporla kalsın esen kalsın istiyoruz. Bu noktada bu çalışmalara destek vermeye devam ediyoruz. Ve devam edeceğiz. emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

“TÜM ÇALIŞMALARIMIZI SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Tüm bağımlılık alanlarında hizmet veren, emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Öncelikle Yeşilay Haftasını kutluyoruz. İlimizde de bu bilinci oturtmanın gayreti ve azmi içerisindeyiz. Bugün Gençlik ve Spor İl Müdürümüz, Yeşilay Şube Başkanlığımız koordinesinde gerçekleştirilen yürüyüş faaliyetindeyiz. Geçmiş dönemde Yeşilay Şube Başkanlığı yapmış birisi olarak bu kadar kalabalığı burada görmenin gerçekten gururunu yaşıyoruz. Tüm bağımlılık alanlarında hizmet veren, emeği geçen tüm arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyoruz. İnşallah 31 Mart’tan sonra da ilimizde Belediye Başkanlığı sürecinde zafere ulaşacak İlhan Durak Başkanımızla beraber bu anlamda mücadele veren tüm sivil toplum kuruluşlarımızla paydaş bir yapı oluşturarak, Türk gençliğinin her türlü bağımlılıktan uzak tutabilme adına tüm çalışmalarımızı sağlıklı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Tekrar tüm Türkiye’nin, Bolu’nun Yeşilay Haftasını kutluyor. Çalışma arkadaşlarımıza, şube başkanımıza ve ekibine başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından ellerinde sağlıklı yaşamın önemini vurgulayan pankartlar taşıyan Yeşilay Bolu Şubesi Kuvayi Milliye bulvarından Anıt Parka kadar yürüdü.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN