Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Alemdar, bu sene 3’üncüsü düzenlenecek olan Bolu Fuarının 21-24 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan Bolu Fuarı’nı Expolife fuarcılık firması ile birlikte Kalıcı Konutlar fuar alanında yapılacağını aktaran Başkan Alemdar, sonraki yıllarda 40 dönümlük fuar alanına kavuşacaklarını duyurdu.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Alemdar, 100 yıl Bolu Fuarı adıyla 21-23 Eylül 2023 tarihleri arasında yapacaklarını aktararak, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’miz tarafından yayınlanan ulusal fuar takviminde yer alan ve geleneksel hale gelen Bolu Fuarı’mızı 21-24 Eylül 2023 tarihleri arasında Expolife fuarcılık firması ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’mizin 100. Yılında, 100 yıl Bolu Fuarı adıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık ile Yapı, Mobilya ve Ev Tekstil fuarlarımızı 50’ün üzerinde firmamızın stant açacağı Kalıcı Konutlar fuar alanında Bolu halkımıza ve ziyaretçilere kapılarını açacaktır. Bu yıl son yılların en çok katılımına sahne olacağını beklediğimiz ve şenlik havasında olmasını temenni ettiğimiz 100. Yıl Bolu Fuarı’mıza tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz.” dedi.

BOLU'DA PROTOKOL ÜYELERİ BAYRAMLAŞTI BOLU'DA PROTOKOL ÜYELERİ BAYRAMLAŞTI

“YAKLAŞIK 40 DÖNÜMLÜK BİR FUAR ALANI”

Başkan Alemdar, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kendilerine fuar alanı için 40 dönümlük alana sahip olacaklarının müjdesini verdiğini söyleyerek, “Bolu iş dünyası olarak fuarlar bizim önemle üzerinde durduğumuz bir konudur. Çünkü ilimizin ve ülkemizin ticaretinin gelişmesi noktasında fuarlar çok önemli bir konuma sahiptir.  Firmalarımızın ürettiğini tanıtıp - satabilme noktasında fuarlar en iyi organizasyonlardır. Çünkü fuarlarda ürünler doğrudan müşteriyle buluşmaktadır. Bu anlamda Ankara ve İstanbul gibi iki metropol kentin arasında son derece önemli bir konumda yer alan Bolu, fuarcılık konusunda Ülkemizin bir cazibe merkezi konumunda olabilecek bir ilimizdir. Sektörel nitelikli ulusal ve uluslararası sayısız fuar organizasyonuna İlimizde yapabiliriz. Ancak bu tarz fuarlar için uygun bir fiziki mekanımız yok.

Bunun içinde geçtiğimiz günlerde Sayın Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan’la yaptığımız bir toplantı da kendisinden müjdeli bir haber aldık. İnşallah 14 Burda AVM civarında bir fuar alanı, yaklaşık 40 dönümlük bir fuar alanı imar planına gidildiğini, 18’inci madde uygulamalarının bitmesiyle birlikte buranında önümüzdeki günlerde devreye gireceğini bize bildirdiler. Böyle bir fuar alanına sahip olursak inanıyorum ki çevre illerden de ciddi anlamda fuar talepleri alacağımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN