Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 5 yıllık 2.dönemine Kuran’a el basarak başladı.

Bolu Belediyesinde yeni dönem başladı. Bolu Belediyesi Belediye Meclisi 5 yıllık hizmet döneminin ilk toplantısını gerçekleştiriyor. Toplantıya yüzde 52,90 oranında aldığı oy ile yeniden Belediye Başkanı seçilen Tanju Özcan başkanlık yapıyor.

İKİNCİ DÖNEME KURAN’A EL BASARAK BAŞLADI

Toplantıda Başkan Özcan’ın ilk döneminde hafızalara kazınan bir görüntü tekrar yaşandı. Özcan, ilk dönemine de Kur’a-ı Kerim’i öpüp başına koyup yemin ederek başlayan Özcan, ikinci dönemine de Kuran-ı Kerim’e el basıp yemin ederek başladı. 

Özcan, yemin ederken şu ifadeleri kullandı:

“Kimseyi kayırmadan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemeden yedirmeden, Bolu halkının parasını israf etmeden, ihaleleri şeffaf bir şekilde yapmak suretiyle Belediyede şeffaflığı sağlamak üzere ve kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ayrılmadan, onun devrimlerine sahip çıkarak  önümüzdeki beş yılda Bolu’yu objektif bir şekilde yöneteceğime Allah’ım, namusum, vicdanım üzerine büyük Türk Milleti ve Bolu halkının önünde yemin ederim.”

"EĞİTİM ŞENLİĞİ"NDE PROJELER TANITILDI "EĞİTİM ŞENLİĞİ"NDE PROJELER TANITILDI

Öte yandan ilk toplantıda meclis başkan vekillerinin seçimi, katip üye seçimi, encümen seçimi ile komisyonlara üye seçimi, 2023 yılı faaliyet raporu, imar tadilat başvurularının ve birim müdürlüklerinden gelen konuların görüşmeleri yapılacak. Meclis toplantısı devam ediyor.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN