Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisi tarafından 2'nci kez 'kesin ihraç' talebiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edildi. Bunun üzerine Özcan, 3 Temmuz’da 'Değişim ve Adalet' yürüyüşü başlatacağını açıkladı. Özcan, “Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Atatürk’ün koltuğundan kaldırmak için yürüyorum” dedi.

Geçici ihraç süresi dolan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 10 gün önce Cumhuriyet Halk Partisine geri döndü. Tanju Özcan, partiye dönüşünün ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na  değişim çağrısı yaptı. Başkan Özcan, partideki 1 ayını doldurmadan, yeniden kesin ihraç talebiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edildi.

CHP GENEL MERKEZİNE YÜRÜYECEK

Özcan, 2'nci kez partisi tarafından Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edileceğinin açıklanmasının ardından, 3 Temmuz'da 'Değişim ve Adalet' yürüyüşü başlatacağını, Bolu'dan, Ankara'daki CHP Genel Merkezi'ne yürüyeceğini açıkladı.

“BALYOZ SANIKLARINDAN DAHA KÖTÜ DURUMDA HİSSEDİYORUM”

BAİBÜ, KARABÜK ÜNİVERSİTESİ GİBİ Mİ OLACAK? BAİBÜ, KARABÜK ÜNİVERSİTESİ GİBİ Mİ OLACAK?

Disipline sevk edilmesinin kesin sebebinin açıklanmadığını belirten Başkan Özcan, “Sosyal medyama baktım, paylaşımım var birçok konuda. Ama Ben Hemşireler Günü’nü kutlayan paylaşımımdan dolayı mı Yüksek Disiplin Kurulu’na verildim, değişim istiyorum dediğim için mi? Bu bile belli değil. Kendimi Ergenekon, Balyoz sanıklarından daha kötü durumda hissediyorum. Onlara en azından uyduruk da olsa bir suçlama yöneltilmişti. Bana yöneltilen suçlama ne, Tıp Bayramı’nı kutlamak mı? Şehit olan askerimize taziye dileklerimizi iletmem mi? Hangi paylaşımımdan dolayı yargılanıyorum ben” dedi.

“SAYIN KILIÇDAROĞLU’NU DEĞİŞİME ZORLAMAK İÇİN YÜRÜYORUM

Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun değişimi için yürüyeceğini ifade ederek, “Kendi kurduğu 6’lı masada, siyasi rüşvetle kendini cumhurbaşkanı adayı ilan ettiren, oylarının toplamı yüzde 1 bile etmeyen 4 partiye, parti emekçilerinin hakkını yemek suretiyle 38 milletvekili veren Sayın Kılıçdaroğlu’nu değişime zorlamak için yürüyorum. 13 senedir bu basiretsiz, beceriksiz, işine gelince milliyetçi, işine gelince muhafazakar, işine gelince liberal olan, tek adam rejimine son veremediği halde koltuktan kalkmak istemeyen Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Atatürk’ün koltuğundan kaldırmak için yürüyorum” açıklamasını yaptı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN