Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yangın felaketi yaşanan Belen Köyü halkına destek sözü verdi. Evlerin, samanlıkların, ahırların zarar gördüğü köyde Köylülere geçmiş olsun dileklerini ileten Özcan, “Aynı şeyi 1985 yılında, Gövem Köyü’nde henüz biz çocukken de yaşamıştık. Şuan yaşanılan sıkıntıyı biliyorum. Bu yaraları sarmak için elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz günlere otluk alanda çıkan yangının yerleşim alanına sıçraması sonucu 2 ev, 4 samanlık, 2 ahır, odunluk, köy camisi eklentisi ve 35 dönüm otluk alanın zarar gördüğü Belen Köyü’nde incelemelerde bulundu.

Akşam saatlerinde Kıbrıscık Belediye Başkanı Emin Tekemen ve Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Gülener ile birlikte köye gelen Özcan, yangından etkilenen Belen Köyü halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

AK PARTİLİ OKUR’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA AK PARTİLİ OKUR’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

“İMKÂNLAR ÖLÇÜSÜNDE YARDIMCI OLACAĞIZ”

Köy muhtarı ve köylülerle birlikte yanan ev, samanlık ve otluk alanları inceleyen Özcan, imkânlar ölçüsünde Belen Köyü’nde yardımcı olacaklarını söyleyerek, “Bunun sözünü veriyorum.” dedi. Yapılacak yardımlar için köy muhtardan Bolu Belediyesi’ne yazılı dilekçe vermesini isteyen Özcan, “Yazılı dilekçenizi verin. Eylül ayında karar çıkartalım Meclis’ten.” ifadelerini kullandı.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Özcan ayrıca kendisinin de çocukken yangın felaketi yaşadığını söyleyerek, “Evet şuanda Kıbrıscık’ın Belen Köyü’ndeyiz. Burada birkaç gün önce bir yangın felaketi meydana geldi. Aynı şeyi 1985 yılında, Gövem Köyü’nde henüz biz çocukken de yaşamıştık. Şuan yaşanılan sıkıntıyı biliyorum. Bolu Belediyesi olarak biz üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya çalışacağız. Kıbrıscık Belediyemiz ile de birlikte bu yaraları sarmak için elimizden geleni yapacağız.”  Şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN