15 TEMMUZ’DA VATANDAŞLAR MEYDANLARI DOLDURDU 15 TEMMUZ’DA VATANDAŞLAR MEYDANLARI DOLDURDU

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, gelecek döneme dair yeni projesi olduğunu belirterek, “İş garantili meslek kursu yapacağız. Bütün fabrikaları ziyaret edip kaç tane kaynakçı lazım çıkartacağım. Kaç tane marangoz lazım çıkartacağım” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu’nun yerel basın temsilcileriyle canlı yayında bir araya geldi. Mehmet Ali Atalay’ın moderatörlüğünde; Ahmet İshak Gülen, Okay Özcan, Faruk Çidem ve Oğuzhan Eke’nin sorularını yanıtladı. 

Gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapan Özcan’a, gelecek dönemde seçilirse yapacağı çalışmalar soruldu. Yeni bir projeleri olduğunu aktaran Özcan, iş garantili meslek kursu açacağını anlattı.

Fabrikaları gezerek, ihtiyaç duyulan meslekleri listeleyeceğini belirten Özcan, “İş garantili meslek kursu yapacağız. Bütün fabrikaları ziyaret edip kaç tane kaynakçı lazım çıkartacağım. Kaç tane marangoz lazım çıkartacağım ve bunlarla kursa başlamadan önce görüşme yapacağım.  Hiç kimse seni çalıştırmasa bile ben şu kadar süre bu kursu bitirip başarı belgeni alırsan, seni çalıştıracağım taahhüdü ile bu işlere gireceğim” dedi.

“İSTİHDAM ÇOK BÜYÜK BİR PROBLEM HALİNE GELDİ”

Bolu’da istihdamın problem haline geldiğini aktaran Özcan, “Çünkü istihdam çok büyük bir problem haline geldi. İşsizlik her geçen gün artıyor.  Maalesef genç işsizlik... Üniversite mezunlarının işsizliği her geçen gün artıyor.  Ben üzülüyorum insanlara. Geliyorlar yanıma ben falanca üniversitesinin şu bölümünü bitirdim. Ama bulamıyor özel sektörde iş. Çaresiz... Başkanım ben temizlik işlerinde çalışmaya bile hazırım diyor. Kardeşim tamam, hazırsın da ben seni nasıl çalıştırayım? Bilgisayar mühendisi, temizlik işçileri müdürlüğünde çalıştırmakta ayrı bir sıkıntı... Dolayısıyla bizim ara elemanlara ihtiyacımız var. Bolu’nun ihtiyacı var. Türkiye sanayisinin ihtiyacı var.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN