AK Parti’de belediye başkanlığı için aday adalığı süreci sona erdi. Aday adaylarının belli olmasıyla beraber, AK Parti Bolu İl Teşkilatı da temayül yoklamasını gerçekleştirmek için il başkanlığı binasında bir araya geldi.

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, yoklama hakkında bilgi verdi.

“Aslında bugüne kadar alıştığımız temayülden biraz daha farklı. Adı temayül ama uygulaması biraz daha farklı… Şöyle ki biraz daha anket niteliğinde bu dönem uygulama yapıyoruz. Şu an önümüzde mahalli idareler seçimleri var yerel seçimler diye tabir ettiğimiz. Mahalli idareler seçimlerinde belediye başkanlığına aday adayı olan arkadaşlarımızın, 9 Kasım’da başlayıp, 22 Kasım’da sona eren aday adaylığı müracaatları sürecinden sonra bugün değerlendirmesi yapılıyor”

“MUHTEMELEN ARALIK AYININ İKİNCİ HAFTASI GİBİ”

İLK ZİYARET ŞEHİTLİĞE YAPILDI, ŞEHİT AİLELERİ UNUTULMADI İLK ZİYARET ŞEHİTLİĞE YAPILDI, ŞEHİT AİLELERİ UNUTULMADI

Başkan Güner, kesin adayların Aralık ayı içerisinde açıklanabileceğini belirtti.

 “Bundan sonra genel merkezdeki heyetler görüşmelerini yapacaklar. Muhtemelen Aralık ayının ikinci haftası gibi Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız muhtemelen adaylarımızı yavaş yavaş ama büyükşehirlerden başlayarak yapacaktır ama ilçelerden başlayarak ya da illerden… Onun takvimiyle ilgili bize ulaşan net bir bilgi yok. 15 Aralık gibi biz tahmin ediyoruz ya da 17-18 Aralık gibi. Olağanüstü bir durum olmazsa, Aralık ayının ortasında, bizim şehrimizde o aralıktaki bir zaman diliminde Sayın Genel Başkanımız tarafından kamuoyuna duyurulacaktır diye tahmin ediyorum”

Editör: Ahmet İshak GÜLEN