Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifası için Bolu’dan “Adalet ve Değişim” yürüyüşünü başlattı.

KESK BOLU, TÜİK’E TEPKİ GÖSTERDİ KESK BOLU, TÜİK’E TEPKİ GÖSTERDİ

Haber: Oğuzhan Eke

Partisinin 1 yıl süreyle geçici olarak ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 13 Haziran’da CHP’Ye geri döndü. Dönüşünün hemen ardından Özcan’ın tekrar kesin ihracı istendi. İhraç istemi üzerine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifası için “Değişim ve Adalet” yürüyüşü başlatacağını söyledi. Özcan, yürüyüşüne Bolu’da bulunan Anıtpark’taki Atatürk heykelinin önünden başladı. Meydan yüzlerce kişi Tanju Özcan’ı uğurlamak için geldi. Özcan yürüyüşün başlayacağı alana Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da kullandığı makam aracının benzeri ile geldi.

“YÜRÜMEYE BAŞLAYACAĞIM”

Yürüyüş öncesi açıklama yapan Özcan, “Atam şu anda senin kurduğun ve Cumhuriyet’i kuran Cumhuriyet Halk Partisi, maalesef başarısız insanlar tarafından yönetiliyor. Hatta gaflet içindeki CHP yönetimi partiyi 10 Aralıkçılara, Sarosçulara, terör sevicilere ve badem bıyıklılara peşkeş çekmeye çalışıyor. Hatta samimi Atatürkçüleri ihraç etmek suretiyle, yıllardır mobinge partiden uzaklaştırmaya çalışıyorlar. İstiyorlar ki CHP Atatürkçü gömleği çıkartsın. İşte bu sebeplerle sizin huzurunuzdan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezine yürümeye başlayacağım” dedi.

“PARTİYİ TEKRAR ATATÜRKÇÜ ÇİZGİYE YERLEŞTİRMEK İÇİN YAPIYORUM”

Yürüyüşün amacının Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi olduğunu belirten Özcan, “Bu yürüyüş hakkı yenen örgüt emekçileri için olacak. Bu yürüyüş başarısız olduğu halde senin koltuğundan kalkmayı reddeden Kemal Kılıçdaroğlu’nu oradan indirmek için yapılacak. Bu yürüyüşü partiyi tekrar Atatürkçü çizgiye yerleştirmek için yapıyorum” ifadelerini kullandı.

YÜRÜYÜŞ BAŞLADI

Yürüyüşte Bolulu vatandaşlar Özcan’a destek oldu. Özcan’ın ilk gün 20 kilometre kadar yürüyerek, Çaydurt’ta mola vereceği ifade edildi. Yürüyüş sırasında Köroğlu TV’ye özel açıklamalarda bulunan Özcan, “Beklediğim bir şeydi. Ankara’da çok daha büyük kitlelerin orada olduğunu göreceksiniz. Bir dip dalgası var. Ben bugün çoban ateşini yaktım. Bunun arkası gelecektir diye ümit ediyorum. CHP’liler devrimci insanlardır. Değişimden de zamanı geldiğinde kaçınmazlar. Parti içinden önümüzdeki günlerde katılımları bekliyorum” diye konuştu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN