İsrail'in Gazze'de sivillere yönelik saldırıları dolayısıyla 3 gün süreyle milli yas ilan edilmesinin ardından, Bolu’da da bayraklar yarıya indirildi.

Gazze Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde İsrail’in El Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlediği hava saldırısında en az 500 kişinin öldüğünü duyurmuştu.

TRAFİK KAZALARI VATANDAŞI ÇİLEDEN ÇIKARDI TRAFİK KAZALARI VATANDAŞI ÇİLEDEN ÇIKARDI

Dünyanın pek çok noktasında protesto edilen saldırı sonrası dün öğle vaktinde Türkiye’deki bütün camilerde saldırıda vefat edenler için sela okutulması ve gıyabi cenaze namazı kılınmasının ardından ülke genelinde yaşamını yitirenler için 3 günlük ulusal yas ilan edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Çoğu çocuk ve masum sivillerden oluşan binlerce şehidimize duyduğumuz saygının bir gereği olarak ülkemizde 3 günlük milli yas ilan edilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Milli yas ilanının ardından yurt genelinde olduğu üzere Bolu’da da başta Bolu Valiliği, belediye binası ile Atatürk Heykeli önünde ve çevresi olmak üzere tüm kamu binalarında Türk bayrakları yarıya indirildi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN