Yenilenen BSTORE mağazasının açılış törenine, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı İlhan Durak, Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz, Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, Boluspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Boluspor Teknik direktörü Yalçın Koşukavak, futbolcular ve taraftarlar katıldı.

“Bu iş birliğimizi bir mağazaya dönüştürdük”

Açılış töreninde Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak bir konuşma yaptı. Abak, bu yıl anlaşmaya vardıkları firmayla mağaza konusunda iş birliği yaptıklarını ifade ederek; “Spor kulüplerinde gelirler 1 lirayken, giderler neredeyse 8-9-10 katı oldu. 2022-2023 sezonunda forma markası olarak New Balance ile anlaştık. Bu iş birliğimizi bir mağazaya dönüştürdük” dedi.

“Şuanda Boluspor kulübünün aylık yaklaşık gideri, 9-10 milyon TL arasında”

Kulüplerin büyük anlamda sıkıntıları olduğunu işaret eden Abak, “Sizlerde biliyorsunuz federasyonun naklen yayın geliri 12 milyon TL. Bu sene trendyol sponsor oldu. 4 milyon TL’de oradan geldi. Yaklaşık 16 milyon TL. 16 Milyon TL, Boluspor kulübünün altyapı ve deplasman masraflarını dahi karşılamıyor. Boluspor’un alt yapı masrafı 15 milyon, deplasmanı 25 milyon. Daha 70-75 personeli ve A takımı saymıyorum. Şuanda Boluspor kulübünün aylık yaklaşık gideri, 9-10 milyon TL arasında. Kulüplerin böyle sıkıntıları var. Bizim ligde belediye takımları var onlar rahat. A.Ş takımları var onlar zaten şahıs kulübü. Ama bizim gibi kulüplerin gelir-gider tabloları arasında ne yazık ki, uçurumlar var.” şeklinde konuştu.

BOLU’DA, BOYNUZLU ENGEREK GÖRÜLDÜ BOLU’DA, BOYNUZLU ENGEREK GÖRÜLDÜ

“Ufak bir gelir kapısı yaratmak için uğraşıyoruz”

Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, kulübe ufakta olsa bir gelir kapısı yaratmak istediklerini dile getirerek, “Bizim ligden 3 tane takıma maddi anlamda sıkıntıları olduğu için -3’er puan silme cezası geldi. Bizim öyle bir sıkıntımız yok. Sonuç olarak ufak bir gelir kapısı yaratmak için uğraşıyoruz. İnşallah bunun devamını da getiririz. AVM yönetimine de Boluspor’a göstermiş oldukları ilgi alakadan ötürü teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Abak’tan, Akgül’e forma hediyesi

Başkan Abak’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri kurdele keserek yenilenen BSTORE mağazasının açılışını gerçekleştirdi. Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül’e isminin yazılı olduğu Boluspor forması hediye etti.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN