Zafer Partisi Bolu İl Başkanı Serdar Çuhadar; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Sinan Oğan ve yabancı bir devlet görevlisinin otelde buluştuğuna dair açıklama yaptı. Çuhadar, “Burada ne tür pazarlıklar döndü?” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda, Zafer Partisi adayı Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamıştı. O dönem büyük yankı uyandıran desteğe dair, Zafer Partisi Bolu İl Başkanı Serdar Çuhadar, Bolu’dan önemli bir açıklama yaptı.

KILIÇDAROĞLU’NA KUMPAS MI KURULDU?

Çuhadar, Sinan Oğan’ın destek açıklamasından önceki gece; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Sinan Oğan ve yabancı bir ülke vatandaşı devlet görevlisinin, Ankara’da bir otelde, bir araya geldiğini açıkladı. Çuhadar, söz konusu birlikteliğin Kemal Kılıçdaorğlu’na bir ‘kumpas’ niteliğinde olduğunu ileri sürdü. Birlikteliğin görüntüleri olduğunun da altını çizen Çuhadar, Başkan Özcan’dan birlikteliğe dair açıklama yapmasını istedi. Çuhadar’ın açıklamasının başlıkları şöyle:

“AKŞAM SAATLERİ, KARANLIKTA 3 KİŞİ BULUŞTU”

“Tarih ve yer ve kişilere dikkat etmenizi istirham edeceğim. 21 Mayıs 2023. Yani 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminden, ikinci tur olan 28 Mayıs 2023 tarihinin arasında. O gün ittifakımızın cumhurbaşkanı adayı olan Sinan Oğan’ın artık bizlerin bildiği, henüz basına yansımamış olan cumhurbaşkanlığında Sayın Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklayacağı gün. Yer Ankara, JW Marriott Otel. 21 Mayıs, 2023 akşam saatleri, karanlıkta… 3 kişi buluştu, sevgili arkadaşlar.”

“KENDİSİYLE İLGİLİ ÇOK İYİ BİLGİLERE ULAŞAMADIM”

“Bir tanesini burada açıklama şansım sanırım yok. Kendisiyle ilgili çok iyi bilgilere ulaşamadım, bilgi sahibi olamadım tam anlamıyla. Bir diğeri Tanju Özcan, Bolu Belediye Başkanı, bir üçüncü isim, akşam buluşmanın ertesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteğini açıklayan Sinan Oğan.”

“BURADA NE TÜR PAZARLIKLAR DÖNDÜ”

“Burada iki sorum olacak, Tanju Özcan’a… Bir, Sayın Özcan bu görüşmenizden Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminin bilgi var mıydı ya da ilgili makamların bilgisi var mıydı? İkincisi eğer Cumhuriyet Halk Partisine bilgi vermek zorunda hissetmediyseniz kendinizi burada ne tür pazarlıklar döndü, ajandalara hangi notlar yazıldı, neyin taahhüdünü aldınız?” 

ÜLKÜ OCAKLARINDA 23 NİSAN DEVİR TESLİMİ GERÇEKLEŞTİ ÜLKÜ OCAKLARINDA 23 NİSAN DEVİR TESLİMİ GERÇEKLEŞTİ

“PLANA SADIK KAL KISMINDA HANGİ NOKTADASINIZ?”

Bununla ilgili parçaları birleştirmeniz adına iki adet paylaşım arz edeceğim. Tanju Özcan Bey, 22 Temmuz öğleyin ankesörlü telefondan, henüz sizin daha Cumhuriyet Halk Partisine dönmenize 22 gün varken, siz döneceğinizi söylemiştiniz, ‘Geliyorum’ demiştiniz? Bunun garantisini kimden aldınız?

Sayın Sinan Oğan’ın paylaşımında, 21 Mayıs, bu bahsettiği planın içerisinde, 21 Mayıs’ta yazmış olduğu paylaşıma istinaden bu bahsetmiş olduğu açıklamanın, ‘Plana sadık kal’ kısmında hangi noktadasınız?”

TERÖR İTİRAFÇILARIYLA TİCARET İDDİASI

Çuhadar, açıklamasının sonunda, Özcan’ın terör örgütü itirafçılarıyla ticaret yaptığını iddia ederek, “Ben DEM partililerle bırakın iş yapmayı, kaldırımda dahi yürümem’ diyerek ama arka tarafta terör örgütünün itirafçı pozisyonundaki insanlarla üst düzey ticaret yaparak bu işler olmuyor? Kamuoyuna size destek verenlere, sizin fikrinize itibar edenlere bu bilgiyi açıklamanızı rica ediyorum. Kendisi inkar edebilir, bunun çözümü kolay, görüntüler mevcut. İki, buna farklı anlamlar yükleyebilir, benim için hiçbir beis yok, emin olabilirsiniz, açıklamasını dinlemeyeceğim bile” dedi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN