İLERİ: “ENFLASYON ÖNÜMÜZDEKİ AYDAN İTİBAREN DÜŞÜŞE GİRECEK” İLERİ: “ENFLASYON ÖNÜMÜZDEKİ AYDAN İTİBAREN DÜŞÜŞE GİRECEK”

Türkiye Cumhuriyet’inin ilanının 100’üncü yılı, Bolu’da büyük coşkuyla kutlandı. 14 yıl sonra ilk kez Bolu Atatürk Stadyumunda gerçekleştirilen kutlamalara katılan 15 bin kişi tüm stadyumu doldurdu.

Kutlamaya; Bolu Valisi Erkan Kılıç,  Bolu 2’nci Komando Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Gökhan Çelik, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, MHP Milletvekili İsmail Akgül, CHP Bolu Milletvekili Türker Ateş, il protokolü, siyasi parti temsilcileri ve gaziler katıldı.

Duygu dolu anlara sahne olan program; Vali Kılıç,  Bolu Belediye Başkanı Özcan, Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Çelik’in katılımcıları selamlamasıyla başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu. Programın açılış konuşmasını Vali Erkan Kılıç yaptı.

“İstikbal savaşında atalarımızın kahramanlıklarına ilham kaynağı olan özgürlük ve bağımsızlık ruhu, bugün de milletimizin iradesini esaret altına almak ve ülkemizi karşılamak isteyenlere karşı en önemli gücümüzdür.  Bizlere ecdadımızdan miras kalan cennet vatanımızın bütünlüğünü korumak, ilimizi ve ülkemizi her anlamda çok daha iyi yerlere getirmek ve Devletimizi ilelebet payidar için çok çalışıp gayret edeceğimize inancım tamdır”

Konuşmanın sonrasında kutlama etkinlikleri gerçekleştirildi. Halk oyunları gösterisi yapıldı. Ardından Bolu Mehteran ekibi marşlar söyledi.

Cumhuriyet’in 100’üncü yılında, 1923 kişiyle Harman Dalı oynandı. Katılımcıların alkışlarıyla eşlik ettiği Harman Dalı büyük beğeni topladı.

Atatürk Stadyumunda gerçekleştirilen kutlamada okulların, sporcuların ve komandoların geçiş töreni de oldu. Sis bombaları içerisinde yürüyen komandolar, vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı. Tüm stadyum, Türk bayraklarıyla komandoların, okulların ve sporcuların geçişine eşlik etti.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN