Bolu'da, Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında “100. Yıl Bisiklet Turu” gerçekleştirildi.

YRP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BOLU’DA ESNAF ZİYARET ETTİ YRP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BOLU’DA ESNAF ZİYARET ETTİ

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Cumhuriyetin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında, öğrenciler, sporcular ve vatandaşların katılımı ile il merkezinde bisiklet turu yapıldı.

 “HEM 100 YILI GERİDEN BIRAKTIK HEM TÜRKİYE YÜZYILINA BAŞLADIK”

Bisiklet turu öncesinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı, Cumhuriyetin 100. Yılının önemli bir adım olduğuna işaret ederek;  “Hem 100 yılı geride bırakmış olmak hem de Türkiye yüzyılına başlıyor olmak heyecan verici bir duygu. Tabi ki yeni nesle hem dünü güzel öğretmek hem de yarınlara güçlü olarak onları hazırlamak sadece akademik çalışmalarla değil, sosyal, kültürel, sportif alanlardaki farklı çalışmalarla, kendilerine öz güvenlerini kazandırmalarına imkan sağlamak, onları yarınlara daha güçlü bireyler olarak hazırlamak ve sorumluluk üstelenecekleri yarınlarda daha güzel işlere imza atmalarına katkı sunmak istiyoruz. Çocuklarımızın bu mutlu günlerine imkan sağlamak ve böyle bir ortamı hazırladık” şeklinde konuştu.

“GURURLUYUZ CUMHURİYETİMİZ VAR OLSUN”   

İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler de şehrin tüm sokaklarında bayraklarla bisiklet turu yapılacağına vurgu yaparak; “Bizim için çok önemli bir yıl. Şanlı Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında coşkulu bir kutlama programı var. Bizlerde sayın valimizin himayesinde kurumlar olarak iş birliği içerisinde çok büyük organizasyonlar yapmak istedik. Bugün bunlardan birine şahit olmaktasınız. Herkes çok coşkulu çok gururlu. Bu gururunu faaliyetlere yansıtarak bütün halka duyurmaya çalışıyor. Bizlerde Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak sporcularımızla, personelimizle birlikte bisiklet turuna katılmak istedik. Destek veriyoruz bütün şehrin sokaklarında bayraklarımızla bisikletçilerimiz bisiklet turu yapacak. Gururluyuz cumhuriyetimiz var olsun. Nice nice yüzyıllara.” İfadelerini kullandı.

Bolu Valiliği önünden başlayacak bisiklet turu, İzzet Baysal Caddesi, Uğur Mumcu Parkı, Şehit Kani Caddesi, Tahvil Mehmet Paşa Caddesi, Ertuğrul Sokak, Konuralp Caddesi ve Atatürk Bulvarında devam etti.

Yaklaşık 500 kişinin 4 kilometre boyunca pedal çevirdikten sonra turu Anıtpark'ta tamamlandı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN