(BAİBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi faaliyete geçen, Bolu ve bölgesine büyük katkı sunacak Entegre Kliniğinin açılış töreni büyük katılımla gerçekleşti.

Açılışa, Bolu Valisi Erkan Kılıç, MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Rektör Yardımcıları kurum müdürleri, üniversitenin senato üyeleri, fakülte öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

“Entegre kliniğinin” açılış programında ilk olarak BAİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Keleş konuştu.

“DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTEMİZ GÖZ DOLDURUYOR”

2023-2024 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SONA ERDİ 2023-2024 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SONA ERDİ

Keleş’in ardından Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Diş Hekimliği Fakültesinin fiziki şartları açısından Türkiye’de göz dolduran fakültelerden biri olduğuna dikkat çekti.

“Birçok üniversite böyle bir fakülte binasına sahip değil. Tıp fakültesinin ek bir binasında veya rektörlüğün tahsis ettiği yedek binada hizmetlerini vermekteler. Şükür olsun kendimize ait çok büyük köklü bir fizikiye yapıya sahibiz. Giderek öğretim üyesi sayımızda artıyor. Önümüzdeki dönem birkaç arkadaşımız daha inşallah ekibe katılacak. Ekip açığı da hızlı bir şekilde kapatılmış olacak.”

“ENTEGRE KLİNİĞİMİZ BÜYÜK FAYDA SAĞLAYACAK”

Alişarlı; Diş hekimliği Fakültesine açılan entegre kliniğinin büyük fayda sağlayacağının altını çizdi.

“Diş Hekimliği Fakültelerinde sadece öğrenci yetiştirilmiyor Lisans Eğitimi verilmiyor. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığına Ağız Diş Sağlığı ünitelerine ve bazen de akademik camia için uzmanlar yetiştiriyoruz. Ocakta 8 tencere vardı, büyük bir göz boştu. Artık kazan kaynamaya başladı. İnşallah hem kazan kaynamış olacak hem de etrafına fayda sağlayacak Diş Hekimliği Fakültesi. Değerli hocalarımız, destek veren akademik personelimiz, idari personel aynı zamanda temizlik hizmetine destek veren tüm personelimize teşekkür ediyorum.

AKGÜL, KLİNİĞE EMEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül; entegre kliniğinin açılışında bulunmaktan onur ve gurur duyduğunu ifade etti.

“BOLU SAĞLIK ALANINDA ÖNDE GELEN İLLERDEN BİR TANESİ”

İnsan Sağlığının önemine işaret eden vali kılıç, sağlığa verilen her türlü desteğin kıymetli olduğunu kaydetti.

“İnsanın sağlığı son derece önemli. Buna verilecek değer çok kıymetli.  İzzet Baysal’ın kurmuş olduğu vakfın vermiş olduğu destek her türlü takdirin üzerinde. Entegre kliniğinin açılışı ile Bolu sağlık alanında gerçekten bölgede önde gelen illerden bir tanesi. Bu tesis ile birlikte bunu daha güçlü bir şekilde ortaya koymuş oluyoruz.

“SAĞLIĞA VERİLEN HER TÜRLÜ DESTEK KIYMETLİ”

Vali Kılıç; Kliniğin büyük katkı sağlayacağına değindi.

“Entegre kliniği ile hem vatandaşlarımızın hizmet alma noktasında iş sağlığı olarak hem daha hızlı bir şekilde sağlıklı bir ortamda hizmet almış olacaklar. Bunun yanında tabi üniversitemiz diş hekimliği fakültesi bünyesindeki öğrencilerimizde entegre klinik sayesinde daha iyi bir eğitim almış olacak. Uygulamalarını yerinde gerçekleştirecek. Bu kliniğimizin üniversitemize ve ülkemize çok büyük katkısı olacak.

Vali Kılıç’ın sözlerini noktalamasının ardından entegre kliniğinin açılışı kurdele kesilerek gerçekleştirildi. Klinikte incelemelerde bulunan protokol üyeleri vatandaşlara diş fırçası hediye ett.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN