Bolu Muhtarlar Derneği ve Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu organizasyonunda bu yıl 2.si düzenlenen Şampiyon Köyler Ligi Futbol Turnuvası ödül töreni ile son buldu.

Büyük bir çekişme ve heyecana sahne olan Şampiyon Köyler Ligi Futbol Turnuvasında şampiyon belli oldu. Final maçının ardından ödül töreni düzenlendi. Törene, Bolu Valisi Erkan Kılıç, Ak Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, MHP  Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer,  kurum müdürler, siyasi parti il ve ilçe başkanları, Bolu Muhtarlar Derneği Başkanı ve köy muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“AMACIMIZ BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAMAKTI”

Ödül töreninde ilk olarak konuşan Bolu Muhtarlar Derneği Başkanı Fikret turnuvanın amacının gençleri kaynaştırmak olduğunun altını çizdi.

“28 köy takımı ile bu turnuvaya başladık. 2023 yılında 48 takıma çıktı. Bur turnuvaya başlarken amacımız köyün içindeki gençleri kaynaştırmaktı. Bunu başardık. Turnuvaya katılan köy takımlarının gençlerini diğer köy takımı gençleriyle kaynaştırmaktı. Bunu da başardık. Köyler arasında ve köyler içinde çok büyük bir birlik ve beraberliğe sebep oldu. Muhtarlar derneği olarak köylerimizde hacet bayramlarını yaylalarımızda şenliklerimizi Bolu’da tün turnuvalarımızı gerçekleştirdik. Karaçayır adeta 19 ağustosta başlayan bugün 15 Eylül itibariyle 26 günde 136 takım karşı karşıya geldi. Amacımız turnuvada birlik ve beraberliği sağlamaktı”

“HEPSİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Özen’n ardından Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemalettin söz aldı.

“Biz Bolu’da 12 ay sporu hiç bitirmedik. Salon sporları olsun, futbol olsun bu özel organizasyonlara katkısı olan öncelikle 48 tane köyün sporcularına seyircilerine hepsine çok teşekkür ediyorum.”

“TRİBÜNDE ÇALIŞILMIŞ TEZAHÜRATLAR DUYUYORUZ”

SILA AKYAZI VE HUKUK DANIŞMANLIK BÜROSU’NDAN GÖRKEMLİ AÇILIŞ SILA AKYAZI VE HUKUK DANIŞMANLIK BÜROSU’NDAN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner turnuvaya katılan tüm takımlara mücadelelerinden dolayı teşekkür etti.

“Güzel bir atmosfer var. Atmosferin böyle olacağını tahmin etseydik Bolu spor stadyumunda seyrediyor olsaydık diye de içimizden geçirdik. Tebrik ediyorum bütün takımları öncelikle. Tribünde çalışılmış tezahüratlar duyuyoruz, amigolar var. Tebrik ediyorum. Öncelikle turnuvaya katılan takımları. Bugün burada mücadele eden ter döken bütün takımlarımızı tebrik ediyoruz”

“TURNUVADA EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK EDİYORUZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı İlhan Durak, Milliyetçi Hareket Partisi olarak her akşam turnuvayı izlemeye geldiklerini vurguladı.

 “Öncelikle bu programda emeği geçen başta Muhtarlar Derneği Başkanımız, bu işe öncelik eden köydeki, akil insanlara ben teşekkür ediyorum. Burada milli beraberlik, neşe, coşku hepsi var. Süreç boyunca ilk eklemelerden başlayıp, Milliyetçi Hareket Partisinin Vekili ve yöneticileri hep burada vatandaşlarımızın ve köylülerimizin yanında oldu.  Bu turnuvanın bir farkındalık kattığını düşünüyorum. Gerçekten talep çok fazla belki de burada 5 binden fazla kişi var. Bu turnuvanın özelde bir anlamı var. Buradan küçük bir gelirde olsa asrın felaketi dediğimiz deprem bölgesine aktarılıyor. Buda turnuvaya ayrı bir farkındalık katmaktadır”

“BOLU BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GURUR DUYUYORUM”

Durak’ın ardından protokole hitap eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan turnuvada emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

“Geçen yılda çok çalışma yapılmıştı bu yılda. Kim destek verdiyse Allah razı olsun. Köylerimizin bu müsabakaların abu kadar insan beni neden özel olarak mutlu ediyor. Örneğin Tekke köyünden Bolu’ya yerleşmiş çok sayıda vatandaşımız var. Bu vesile ile buraya geliyorlar ve buralı olduklarını hatırlıyorlar. Çocuklarında birbirini tanıma fırsatı buluyor. O yüzden benim açımdan çok özel ben Bolu Belediye Başkanı olarak gurur duyuyorum. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum”

“TURNUVA DAHA KAPSAMLI VE PROFESYONEL OLACAK”

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül de önümüzdeki dönemde turnuvanın daha kapsamlı ve planlı olması hususunda çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Bugün bu enerjiyi bize verdiğinizden dolayı ayrıca teşekkür ederim. Bugün bu ortamda olmanın bu enerjinin bu birlikteliğin görmenin mutluluğu içindeyiz. İnşallah önümüzdeki dönemde daha kapsamlı ve profesyonel olacak. Birlikteliğimiz daim olacak inşallah”

“TURNUVANIN KAYBEDENİ YOK HERKES KAZANDI”

Ak Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek ise turnuvanın kaybedeni olmadığının altını çizdi.

“Bolu için muhteşem bir gece yaşıyoruz. Bize bu güzelliği yaşatan 48 köyümüze, katılan sporcu kardeşlerime canı gönülden şükranlarımı sunuyorum.  Gerçekten güzel bir kadro. Bu güzel olayın gerçekleşmesine vesile olan emek veren herkese teşekkür ediyorum. Turnuvanın kaybedeni yok herkes kazandı”

“BOLU’NUN BİR SPOR KENTİ OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTERDİK”

Tören son konuşmayı yapan Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu’nun spor kenti olduğunu herkese gösterdiklerini kaydetti.

“Emeği geçen başta Muhtarlar Derneği Bolu Şube Başkanına ve diğer muhtarlarımıza katkı veren herkese kurumlarımıza teşekkür ediyoruz.  Bolu’nun bir spor kenti olduğunu bir kez daha gösterdik. Mücadele eden takımlarımızı kutluyorum”

Protokol konuşmaların ardından turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Banaz Köyü kupasını, Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın elinden aldı. 

Editör: Ahmet İshak GÜLEN