Bolu'nun doğal güzellikleriyle Gölcük Tabiat Parkı Mart ayının ortalarında etkisini gösteren kar yağışı ile beyaza bürünerek adeta görsel şölen oluşturdu.

Gölcük'ün eşsiz doğası, yağan karla bambaşka bir atmosfere büründü. Kar taneleriyle kaplanan ağaçlar, karla örtülü dağ zirveleri ve gölün yansımasıyla ziyaretçilere unutulmaz bir manzara sunuyor.

Kar yağışıyla birlikte artan ziyaretçi sayısı, Gölcük Tabiat Parkı’nın doğal güzelliklerine olan ilgiyi bir kez daha ortaya koyarken, yerli ve yabancı ziyaretçiler de karla kaplı doğanın tadını çıkarttı.

Günübirlik tatil için tabiat parkına gelenler güzel manzara eşliğinde fotoğraf çektirdi, göl kenarında yürüyüş yapmanın keyfini çıkardı. Fotoğraf tutkunları da muhteşem kareler yakaladı.

Mart ayında yaşanan bu beklenmedik kar yağışı, Gölcük'ü adeta bir masal diyarına dönüştürdü. Yağışın ardından kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı.

Karabük'ten Gölcük'e gelen Ensar Üngören, Bolu'ya sık sık geldiğini söyledi.

ÜLKÜ OCAKLARINDA 23 NİSAN DEVİR TESLİMİ GERÇEKLEŞTİ ÜLKÜ OCAKLARINDA 23 NİSAN DEVİR TESLİMİ GERÇEKLEŞTİ

“BEYAZ GELİNLİĞİNİ GİYMİŞ”

Üngören, kar yağışıyla Gölcük'ün beyaz gelinliğini giyindiğini belirterek, güzelliğe büründüğünü dile getirdi. Bolu’nun gölleri ile ünlü olduğunu ifade ederek güzel manzaranın görülmeye değer olduğunu kaydetti.

“MUAZZAM BİR MANZARA VAR”

Bolu Abant İzzet Baysal üniversitesinde okuyan Adanalı Berkecan Özerden; “Bu manzarayı görmek için merkezden Bolu’ya geldik. Herkesin gelip görmesi gereken oldukça muazzam bir manzara var. Malum Adana’da hava çok sıcak kara hasretiz. Bolu cennet gibi harika bir yer” dedi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN