İl Genel Meclisi Ağustos ayı toplantı maratonu başladı.

HEM SICAK HEM SOĞUK VURDU HEM SICAK HEM SOĞUK VURDU

Bolu İl Genel Meclisi Ağustos ayı toplantıları İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer başkanlığında yapıldı. Gerçekleşen oturumunda 5 madde görüşüldü, 3 madde ilgili komisyona havale edildi.

Toplantının ilk gündem maddesinde  Gerede ilçesi, Tatlar köyü ve Havullu köyü, merkez mahallesine içme ve kullanma suyu olarak Yanıklık membaanın belli bir kısmının tahsisinin yapılmasına dair çevre ve sağlık komisyonundan gelen raporun görüşülmesi talebi ele alınarak oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda, merkez ilçe, Abant yolu 20.km’de bulunan tesislerde kullanılmak üzere, Sinekli yaylası orman yolu üzerinde bulunan su kaynağını kullanma suyu amaçlı olarak 3 yıllığına kiralanmış olup, kira süresi sona ereceğinden, kira süresinin belirlenmesi talebi Çevre ve Sağlık ile Plan ve Bütçe komisyonlarına havale edildi.

İl Özel İdaresi Plan proje ve inşaat müdürlüğünde oluşan personel gereksiniminin karşılanabilmesi amacıyla, 2 adet 8. derecelik mühendis kadrosu ihdas edilmesi ile ilgili (I) sayılı kadro ihdas cetveli ile 1 adet 1. derecelik boş mühendis kadrosunun 8. derecelik mühendis kadrosu ile değiştirilmesi için (III) sayılı boş kadro değişikliği cetvelinin (memur) onaylanması talebi görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin son maddesi gereği, Gerede İlçesi, Seviller mahallesinde bulunan iş merkezi ve lojmanlardan oluşan 5 katlı binanın yeniden yapılması veya satışının görüşülmesi talebi ele alınarak İmar ve Bayındırlık ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Hafta boyunca devam edecek toplantılarda Bolu ve ilçeleri ile ilgili gündem maddeleri karara bağlanacak.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN