TAPU İL MÜDÜRÜ AKKAYA UYARDI! TAPU İL MÜDÜRÜ AKKAYA UYARDI!

İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantı maratonu başladı.  Hafta boyunca devam edecek toplantılarda Bolu ve ilçeleri ile ilgili gündem maddeleri karara bağlanacak.

Haber: Aslı Akış

İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer başkanlığındaki İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarının ilk oturumu tamamlandı. Gerçekleşen oturumunda 2 madde görüşüldü, 1 önerge gündeme alınarak ilgili komisyona havale edildi.

Toplantının ilk gündem maddesinde, Gerede ilçesi, Çayören köyünde bulunan tapunun 102 ada 1 parsel numarasına kayıtlı taşınmazın bulunduğu alanda, 09.08.2023 tarih ve 200 sayılı il genel meclis kararıyla onaylanan, konut dışı kentsel çalışma alanı amaçlı 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve beton santrali alan amaçlı 1/1000 ölçekli uygulama imar planına ilan askı süresi içerisindeki itiraz edilmesinden dolayı konunun yeniden görüşülmesi talebi ele alınarak İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin ikinci maddesinde, Mudurnu ilçesi, Çamyurdu köyüne, molla ve Öküzova yayla mevkiinde bulunan Kırkpınar ve Taşpınar membaların Q=1,00lt/sn. lik kısmının içme ve kullanma suyu olarak tahsisinin yapılması talebi görüşülerek Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

1 ÖNERGE GÜNDEME ALINDI

Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Gerede ilçesi köylerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere Gerede köylere hizmet götürme birliği hesaplarına 2 milyon 930 bin TL ödenek aktarılması talebi gündeme alındı. Görüşülmek üzere Plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

İl Genel Meclisi toplantıları hafta boyunca devam edecek.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN