(Haber: Aslı Akış)- Mahalli İdareler Genel Seçiminin ardından İl genelinden 22 meclis üyesinin katıldığı toplantıda meclis başkanlığına AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Ekrem Çetinkaya seçildi.

"EĞİTİM ŞENLİĞİ"NDE PROJELER TANITILDI "EĞİTİM ŞENLİĞİ"NDE PROJELER TANITILDI

İl Genel Meclisinde 31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimlerinden sonraki ilk toplantısı yapıldı. Toplantı Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Meclis üyeleri arasından en yaşlı üye sıfatıyla Mengen ilçesi AK Parti İl Genel Meclisi üyesi Mustafa Nuri Gürsoy başkanlığında gerçekleştirilen ilk oturumda en genç iki meclis üyesi Mehmet Özkan ve İlker Dönmez de divan katibi olarak eşlik etti.

Toplantıda gizli oylama ile il genel meclisin yeni başkanlığına ak parti grubundan Ekrem Çetinkaya, CHP gurubundan Hüseyin Yıkılmaz önerildi.  Gizli yapılan oylamada İki yıl boyunca görev yapacak olan aldığı 17 oyla Ekrem Çetinkaya seçildi. Hüseyin Yıkılmaz ise 6 oy aldı.

Toplantının devamında gizli oylamayla İl Genel Meclis 1. ve 2. Başkan vekili seçimi yapıldı.  İl Genel Meclis 1. Vekili Yılmaz Turçin, İl Genel Meclis 2. Başkan vekili Zerrin Yavuz Açıkalın seçildi.

ASİL VE YEDEK KATİP ÜYELERİ SEÇİMİ YAPILDI

Gündemin diğer maddelerinde 2 adet asil ve 2 adet yedek katip üye seçimi gerçekleştirildi. Aynı yöntemle yapılan oylama sonucunda asil katip üyeliklere AK Parti’den Metin Doğangün ile İsmail Uysal, yedek katip üyeliklerine AK Parti’den Mehmet Özkan ile İsmail Akman seçildi.

3 ADET İL ENCÜMENİ BELİRLENDİ

Gündem maddeleri arasında yer alan İl Encümenine 3 üye seçiminin de gerçekleştirildiği toplantıda gizli oy yöntemiyle AK Parti’den Zerrin Yavuz Açıkalın, Erhan Çiftçi ve Mehmet Özkan 2 yıl boyunca görev yapacak olan İl Encümeni olarak seçildi.

İHTİSAS KOMİSYONLARINA ÜYE SEÇİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Encümen seçimi sonrasında Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler komisyonuna seçilecek isimlerin teklif edilmesiyle birlikte 2 yıl boyunca görev yapacak olan isimler açık oylamayla belirlendi.

Yapılan oylama sonucunda Plan ve Bütçe Komisyonuna; (6 üye) Zerrin Yavuz Açıkalın. Mehmet Özkan, İsmail Uysal, Erdal Tombak, Mehmet Karacakaya Ve İsmail Akman,

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna; (7üye) Ekrem Çetinkaya, Dursun Fidan, Yılmaz Turçin, Erhan Beykoz, Özcan Güler, Salih Acar Ve Erhan Çiftçi,

Çevre ve Sağlık Komisyonuna; (5üye) Vedat Özkan, Ayhan İşbilen, Ekrem Saadet, Ersan Mamur, İlyas Maraba,

Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna; (5 üye) Mustafa Nuri Gürsoy, İlker Dönmez, Hüseyin Yılmaz, Rasim Özdemir, Metin Doğangün oy çokluğu ile seçildi.

“İL GENEL MECLİSİNDE ÇOĞUNLUK AK PARTİ’DE”

Yapılan seçimlerin ardından İl Genel Meclisinin yeni dönemdeki yeni seçilen Başkanı Ekrem Çetinkaya; “İl Genel Meclisine Bizi layık gören halkımıza öncelikle teşekkür ediyorum.

Bu seçimlerde oylarımızı biraz düşürdük ama il genel meclisinde çoğunluk bizim partimizde. Siyaset bizim için amaç değil her zaman araç oldu. Geçmişte de Bolu’ya çeşitli kadrolarda, mevkilerde hizmet etme fırsatı bulduk. Önümüzdeki 5 yılda da il genel meclisinde bu hizmetleri sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

“MESAİMİZİ BOLU’YA HARCAYARAK HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Çetinkaya, tüm mesailerini Bolu’ya harcayarak hizmet edeceklerini vurgulayarak; “Bizden önceki dönemde il genel meclis üyeliği ve başkanlık yapan abilerimizle de istişare yaptık. Onların tecrübelerinden yaralanacağız. Onların buraya getirdiği bayrağı bizde bir üst kademeye taşıyacağız. Benden önceki il genel meclisi başkanımız Yaşar Yüceer’e teşekkür ediyoruz. Gayet düzgün ve yetenekli bir kadro olarak geldik. Bunun için de çok umutluyuz. Tüm mesaimizi Bolu’ya harcayarak hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YENİ DÖNEM İL GENEL MECLİS ÜYELERİ

31 Mart yerel seçimleri sonrası kesinleşen listeye göre İl Genel Meclisinde 5 yıl boyunca görev yapacak isimlerse şu şekilde:

Bolu Merkez ilçe Ekrem Çetinkaya (AK Parti), Zerrin Yavuz Açıkalın (AK Parti), Özcan Güler (CHP), Erhan Beykoz (CHP), Hüseyin Yıkılmaz (CHP), Erdal Tombak (CHP), Dörtdivan ilçesi;  Dursun Fidan(AK Parti), Rasim Özdemir (MHP),  Gerede İlçesi; Yılmaz Turçin (AK Parti), Metin Doğangün (AK Parti), Salih Acar (MHP),  Göynük İlçesi;  Mehmet Özkan (AK Parti), Ayhan İşbilen (AK Parti), Kıbrıscık ilçesi; Ekrem Saadet (AK Parti), Ersan Mamur (CHP), Mengen ilçesi; Mustafa Nuri Gürsoy (AK Parti), İlyas Maraba (MHP), Mudurnu ilçesi; Vedat Özkan (AK Parti), Mehmet Karacakaya (MHP) Seben İlçesi; İsmail Akman (AK Parti), İlker Dönmez (İYİ Parti) Yeniçağa İlçesi; İsmail Uysal (AK Parti), Erhan Çiftçi (AK Parti).

Editör: Ahmet İshak GÜLEN