İYİ Parti Bolu İl Başkanı Burhan Aktaş, İYİ Parti’nin yerel seçimlerde CHP ile işbirliği teklifini reddettiği hatırlatarak kendi adaylarıyla seçime gireceklerini söyledi.

İYİ Parti, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler için aday belirleme sürecine hız verdi. Genel Başkan Meral Akşener'in liderliğinde, “hür ve müstakil” seçime girmek üzere aday tespit çalışmalarına başlandı. Tüm siyasi partilerde olduğu gibi İYİ Parti Bolu’da da adayların belirlenmesi için  karşılıklı istişareler devam ediyor, iki aday üzerinde durulduğu da  gelen bilgiler arasında.

“PARTİMİZİN ÖNCELİKLERİNİ ANLATACAĞIZ”

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Burhan Aktaş, ellerinden gelen tüm çabayı göstereceklerine işaret ederek; “Biz Sayın Genel Başkanımızın görüşünün arkasındayız. Kendi adayımızla 31 Mart’ta seçimlere katılacağız. Bu seçimlerde de iddialı olduğumuzu düşünüyorum. Halkın teveccühüne kalmış bir şey. Biz kendimizi iyi tanıtmaya çalışacağız. Partimizin önceliklerini anlatacağız. Eğer gönül gözüyle bakarlarsa İYİ Parti’nin ne yapmak istediğini anlarlar. Onun için de elimizden gelen çabayı göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

“ADAY AÇIKLAMASI 22 ARALIK’TAN SONRA”

Bu güne kadar sessiz kalıp adaylık açıklaması yapılmamasının gerekçesini de aktaran Aktaş; “Sessiz kalmamızın tek sebebi, CHP kanadının teklif götüreceğini bildiğimiz için biraz ağırdan aldık. Ama sonucun böyle çıkacağına emindik. Çükü genel başkan bu konuda kimseye danışmadan karar veren isim değil. Daha önce Cumhurbaşkanlığı seçiminde de gördük. Hiç kendi fikri olmadan bire bir halkla, insanlarla şehir şehir dolaşarak bir isim önerdi. Kabul görmedi. Cumhurbaşkanlığı için söylüyorum. Biz bu günü, partimizin ve GİK’in kararını bekledik. Şimdi gönül rahatlığıyla 22 Aralık’tan sonra adayımızı ve meclis üyelerimizi açıklayacağız” şeklinde konuştu.

“BOLU’DA PEK ÇOK SORUN VAR”

Başkan Aktaş, Bolu’da yaşanabilir bir şehircilik vaat ettiklerini dile getirerek; “Bolu’da bir sürü problemler var. Çok büyük vaatler yapıp da hiçbir şey yapmamaktansa, mevcut problemleri çözüp, örneğin sabahları trafik kuzeyden güneye çalışmıyor. Kalıcı Konutlardan bu tarafa… Akşam trafiği öyle… Bolu’da bir park sonu var mı tabi ki var.  Bolu henüz nasıl bir şehir olacağını karar vermemiş. Turizm şehri mi olacağız, sanayi şehri mi olacağız? Ne sanayi yatırımımız var ne de turizmle ilgili yatırımımız var. Yapılması gereken, bir gastronomi şehri olabiliriz. Dünyaca ünlü aşçılarımız da var ama geldiği zaman misafirlerimizi ağırlayacak bir restoranımız, damak tadımız yok. Temiz bir yere gidip Adana Kebabı yiyebiliyoruz ama Bolu’ya özgü yemeklerden kimseye tattıramıyorsunuz. Önceliğimiz onlar olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

İYİ Parti’den 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde aday olmak isteyenlerin başvuruları 22 Aralık 2023 Cuma günü sona erecek. Öte yandan, 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti ittifak adayı Tanju Özcan’ı desteklemişti.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN