BOLU’DA HAYVANSEVERLER OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI BOLU’DA HAYVANSEVERLER OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI

Bolu’da gerçekleştirilen İYİ Parti İl Teşkilatı toplantısına katılan İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ihracına ilişkin, “Ülkemizdeki her belediye başkanı kıymetlidir” dedi.

Haber: Oğuzhan Eke

İYİ Parti Bolu İl Başkanlığı binasında, yerel seçimler öncesi teşkilat toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İYİ Parti Teşkilat Başkanı, İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu katıldı. İYİ Partili il yöneticilerinin ve üyelerinin yer aldığı toplantı basına kapalı gerçekleşti.

“CİDDİ EKSİKLİKLER VAR”

Toplantı öncesi Buğra Kavuncu basın açıklaması yaptı. Kavuncu Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ihracına ilişkin basın mensubunun yönelttiği soruyu da cevaplandırdı. İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, “Bugün Bolu'ya geldik. Bolu İl Teşkilatımızı ziyaret etmeye geldik. Haziran ayında kongremiz oldu. Kongrenin akabinde Genel Başkanımız başkanlık divanını oluşturdu. Oluşturulan Başkanlık divanı içerisinde de teşkilat başkanlığı görevini bana kendileri tevdi etti. Biz de o kapsamda İl Başkanlıklarımızı, İl Teşkilatlarımızı ziyaret etmek üzere bir plan program yaptık 81 ili kapsayan. Bugün 23’ncü il ziyaretimiz. Deprem bölgesinden başladık. Hem  depremde zarar gören insanlarımıza, vefat eden vatandaşlarımıza dikkati çekmek ki bu arada keza Allah'tan rahmet diliyoruz.  Yaralılarımıza da geçmiş olsun diliyoruz. Oradaki yaralar halen sarılmamış. Ciddi eksiklikler var. Oraya da dikkat çekmek amacıyla deprem bölgesindeki il teşkilatlarımızı ziyaret ederek programa başladık. Bugün de Bolu'dayız. Buradan da Zonguldak'a geçeceğiz.

“ARZU ETTİĞİMİZ SONUCA ULAŞAMADIK”

Bu arada deprem bölgesi denirken asansörde çıkarken başkanımla da konuştum. Bolu'da deprem riski taşıyan kentlerimizden illerimizden biri. Allah esirgesin. Yani asrın felaketini yaşadık. Hatalardan ders çıkartmayı pek beceremiyoruz ama umarım 6 Şubat'ta yaşadığımız depreme benzer felaketleri bir daha yaşamayız. Onun için de bir kez daha Bolu'nun da deprem riski taşıyan bir kent olduğunu altını çizelim. Buradan da yetkililere seslenmiş olalım. Gerek tedbirleri şimdiden alsınlar. İl ziyaretlerimiz çok verimli geçiyor. Malum bir genel seçim atlattık. Arzu ettiğimiz sonuca ulaşamadık. Arzu ettiğimiz neticeyi elde edemedik. Bunları değerlendiriyoruz. Önümüzdeki sürece bakıyoruz. Yerel seçim ilgili teşkilatlarımızdan fikir, düşünce, beklentilerini soruyoruz. Dediğim gibi 22 ili dolaştık  ve haftada yaklaşık 12  ile 15 il ziyaretin akabinde her hafta yapılan başkanlık divanımızda da ben bir teşkilatlarımızdan duyduklarımı, gördüklerimi başta Genel Başkanımız olmak üzere bütün genel Başkan Yardımcılarımıza, Başkanlık Divanına da aktarıyorum. Teşkilatlarımızın sesinin genel merkeze daha çok duyulması ve daha çok hissedilmesi için de teşkilat başkanlığımız üstüne düşeni yapacaktır.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ'NİN KENDİ İÇ MESELESİDİR”

O konuda benim yorum yapmam doğru olmaz. Bir başka parti iç işleriyle alakalı bir yorumda bulunmak da bizim işimiz değil. Bize de yakışmaz. Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi'nin kendi iç meselesidir. Sonuçta biz öncelikle Bolu teşkilatımız var. Durumu değerlendiririz. Sonra genel merkezimizle durumu paylaşırız. Partimizin ilgili yetkili organlarının vereceği bir karar. Ülkemizdeki her belediye başkanı kıymetlidir. Kıymeti verdiği hizmet ölçüsündedir. Taş taş üstüne koyan, vatandaşımızın derdine derman olan her belediye başkanına, her yetkiliyi Saygıyla anarız. Ölçümüz de odur.”

Editör: Ahmet İshak GÜLEN