Seçim Arenası canlı yayının yeni bölüm konuğu olan Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, AK Parti'nin bayrak ve afiş şikayetiyle ilgili olarak “Uzun eller mi var arkalarında?" şeklinde bir soru işareti ortaya koyarak şaşkınlığını ifade etti.

Köroğlu Televizyonu’nda yayımlanan Seçim Arenası programının 18’inci bölüm konuğu Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak oldu. Durak, canlı yayında gazeteciler Aslı Akış ve Oğuzhan Eke’nin sorularını yanıtladı.

MÜDÜR KARA’DAN YKS 2024 SINAV ANALİZİ MÜDÜR KARA’DAN YKS 2024 SINAV ANALİZİ

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala MHP Bayrakları AK Parti tarafından şikayet edildi. kamuoyuna yansıyan konuyla ilgili kendisine soru yöneltilen Durak, AK Parti Teşkilatı tarafından şikayet edilerek afişlerin ve bayrakların kaldırılması konusuna açıklık getirdi.

“BU DURUMA ANLAM VEREMEDİM”   

Konuyla ilgili olarak il başkanı ve adayla da görüştüğünü ancak bu karardan haberdar olmadıklarını da belirten Durak; “İl Başkanına sordum haberi olmadığını söyledi. Adaya sorduk o da bilmediğini söyledi. Bu duruma anlam veremedim” şeklinde konuştu.

“HIZIMIZI KESEBİLDİLER Mİ? TABİ Kİ HAYIR”

Durak, bu durumun kendi tasvip etmediği bir yaklaşım olduğunu vurgulayarak, “AK Parti’nin yerelde ayrı bir teşkilatı mı var? Ya da bir uzantı, farklı bir müdahale eden mi var? Uzun eller mi var arkalarında anlam veremiyorum. İl başkanının bilmediği, adayın bilmediği bir karar alınabilir mi. Bizim sahadaki gücümüzü, başarımızı gördükleri için böyle bir yola başvurmuş olabilirler ama benim tasvip etmediğim bir durumdu. Hızımızı kesebildiler mi? tabi ki hayır.” ifadelerini kullandı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN