AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın 5 yılını eleştirerek, “Bir belediye başkanının görevi midir arkadaşlar, partisinin genel başkanını değiştirmek?” dedi. Coşkunyürek, verilen vaatlerin yüzde 2’sinin gerçekleştiğini söyledi.

Köroğlu Haber Seçim Arenası programının yeni bölüm konuğu AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek oldu. Coşkunyürek canlı yayında gazeteciler Aslı Akış ve Oğuzhan Eke’nin sorularını yanıtladı. Coşkunyürek, Bolu Belediyesinin 5 yılını değerlendirerek, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın vaatlerini yerine getirmediğini ifade etti.

“BOLU NASIL KONUŞULDU?”

Başkan Özcan’ın, CHP Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik çıkışlarına değinen Coşkunyürek, “Bolu nasıl konuşuldu? Bu akşam hangi tweet atılacak. Bugünkü meclis toplantısında hangi lüzumsuz konu konuşulacak? Ülkü gündemiyle ilgili hangi çıkışlar olacak? Bir belediye başkanının görevi midir arkadaşlar, partisinin genel başkanını değiştirmek? Belediye başkanının görevi midir? Bolu halkı bu arkadaşa oy verirken, sana git Cumhuriyet Halk Partisinin genel başkanının değiştir yetkisi mi verdiler? Belediye başkanının görevi Bolu iline hizmet etmektir. İnsanlara hizmet etmektir, eser kazandırmaktır” dedi.

“BIRAKSIN GENEL SİYASETTE UĞRAŞSIN”

Coşkunyürek, Özcan’ın belediye başkanlığı yapabilecek birisi olmadığını ifade ederek, “Dedim ki Belediye Başkanı Tanju Özcan, aday olmadan önce veya aday olduğu süre zarfında neleri vadetti, neler olmadı, neler yapılmadı? 33 tane konu var, 59 tane başlık yapılmış. 5 yıl içerisinde bunun sadece 7-8 tanesi yapılmış. Diğerleri yapılmamış. Yani yüzde 2-3’ü gerçekleşmiş vaatlerinin, diğerlerinin hepsi duruyor. Bunu Bolu halkının bilmesi lazım. Tanju Özcan, genel politikayı seviyor, belediye başkanlığını onun yapacağı bir iş olarak ben görmüyorum. Bıraksın genel siyasette uğraşsın. Milletvekili olsun, genel başkan yardımcısı olsun, nasıl olacaksa? Onlarla uğraşsın. O konularda çıksın televizyon televizyon gezsin konuşsun” diye konuştu.

“İÇERİ GİRMİŞ DÜKKANLAR BOMBOŞ”

Coşkunyürek, hazırlanan liste üzerinden, Özcan’ın vaatlerini ve bu vaatlerinden hangilerini yerine getirdiğine dair konuştu. Tüm projeleri tek tek sayan Coşkunyürek, şu ifadeleri kullandı:

“33 projenin başlıklarını sayayım. Mesela Bolu’da şu anda otopark sorumumuz var mı, var. 5 yıl boyunca 1 tane var olan otoparkı yıkmışız, yeni bir tane otopark yapmışız mı? Yok. Büyüksu Botanik parkı, hiçbir işlem yok yapılmamış. Yaşlı yaşam merkezi ve sonsuzluk havuzu. Hiç el atılmamış, öyle bir eser yok. Organik köy ürünleri pazarı demiş, evet bunun için bir girişim yapılmış fakat yıkılmış, yanlış olmuş. Bir turist otobüsü yöresel ürünler satılıyor diye yazmış, içeri girmiş dükkanlar bomboş. Yaşanmış bu.

“BOLU’DA YAPMAMIŞSIN, ANKARA’DA YAPACAĞIM DİYORSUN”

Karaçayır’da 12 bin metrekarelik alanda sosyal tesis denmiş, yok. 250 odalı konuk evi demiş. Bolu’da yapmamışsın, şimdi bıraktın Ankara’da yapacağım diyorsun. Kızılay parkı otopark ve yaşam merkezi yok. Şehir için spor ve yürüyüş alanları yok. El sanatları için iş yerleri yok. Kızılay meydanı seyir terasları yok. D-100 kara yolu düzenlemesi, altgeçitleri yok. Sanayi kavşağı ve dal-çıklar yok. Üniversite ve organize sanayi kavşağı düzenlemesi yok. Engellilerin kullanımına uygun üst geçitler yok.  Yeni ulaşım anlayışı demiş yok. Valilik çevre düzenlemesi yok. Borazanlar deresi kapatma yok. Ücretsiz Wi-Fi ve şarj istasyonları demiş, yok. Boluspor koleji demiş, güzel bir olay. Kolej güzel bir şey. Sen koleji yapmamışsın, Boluspor için bir şey yaptın mı o da yok. Gölköy vizyonu var, yürüme yolları yapacakmış, bir şeyler yapacakmış, yok yapılmamış.

“TURİZM GELİŞTİRME PROJELERİ DEMİŞ, YOK”

Yeni imar anlayışı demiş, yok. Turizm geliştirme projeleri demiş, yok. Gölcük’ün rantın değil, halk hizmetinde olacak. Ne var, yok. Kendisi vekilken kendi partileri de dâhil, Alaaddin Bey’in yaptığını mahkemeye verdiler. Köpek köyü kuracakmış yok. Aqua park, öyle bir şey yok. Halk süt demiş yok. Bolu halkı kayak öğrenecek demiş, öyle bir çalışma yok. Mahallelere kreşler açacağım demiş yok. Bolu en ucuz suyu kullanacak demiş, maalesef ucuz suyu değil, Düzce’den bile pahalı. Vizyon kent projesi demiş, ‘Yeni adliye binasının yanına, vizyon kent projesi yapacağım’ demiş. Yok, öyle bir çalışma yok. 404 Ata Konutu yapacağım demiş, yok.”

Editör: Ahmet İshak GÜLEN