Seçim Arenası canlı yayının yeni bölüm konuğu olan CHP Karacasu Belde Belediye Başkan Adayı Ekrem Velioğlu, projelerinden ve vaatlerinden bahsetti.

Köroğlu Televizyonu’nda yayımlanan Seçim Arenası programının 10’uncu bölüm konuğu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karacasu Belde Belediye Başkan Adayı Ekrem Velioğlu oldu. Velioğlu, canlı yayında gazeteciler Aslı Akış ve Oğuzhan Eke’nin sorularını yanıtladı.

“BİZ BUNU ACABA YÜZDE 30’DAN KAÇA ÇIKARABİLİRİZ?”

Projelerinden bahseden Karacasu Belediyesi Başkan Adayı Velioğlu, ılıca sularını daha verimli kullanmak istediklerini belirterek, “Karacasu’da bundan sonra yapılacak tüm binalar, depreme dayanıklı, bilimsel ve depreme uygun olacağına adım gibi eminim. Kimse bu riski almaz, alacağını da düşünmüyorum. Bu termal sularını, yani Karacasu’da bahsi geçen, eski adıyla Ilıca, yüzde 30’unu kullandığımızı söylediğim ne kadar açık ve ihtiyaç olduğunu her halde söylemiş olurum. Biz bunu acaba yüzde 30’dan kaça çıkarabiliriz, bunun hesabını içerisindeyiz” dedi.

“KADINLARIMIZA MESLEK EDİNDİRME KURSLARI AÇACAĞIZ”

Karacasu’da yaşayan kadınlar için meslek kursları açacaklarını belirterek, “Herkes bunu söyler ama ben çok önemsiyorum. Yani bütçeye ev kadınları, evde otursun, çocuk baksın, çocuk büyütsün… Böyle bir şey yok. Hiç kimseye de tavsiye etmem, sonra pişmanlık duyarlar. Şimdi Karacasu’da ev ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla buradaki kadınlarımıza meslek edindirme kursları açacağız. Önce kurslar, sonra bu kurslar sonucunda neler yapılabilir, el emeği göz nuru… Bizim Karacasu’da bu işleri yapabilecek yetenekte, kabiliyette çok güzel insanlar var. Böyle bir ortam fırsat sağlanırsa belediyenin uhdesinde, sıcak bir mekân, elverişli bir ortam ve usta öğreticiler bu işin uzmanlarıyla bu işe kalkışıldığında neler neler çıkacak…” ifadelerini kullandı.

“GENÇLERİMİZE, ÇOCUKLARIMIZA ETÜT MERKEZLERİ…”

Öğrenciler için de etüt merkezleri kuracaklarını aktaran Velioğlu, “Yani gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, eğitici – öğretici, bütçelerine katkı sağlayacak şekilde… Onlara da meslek edindirme anlamında… Şunu yapabiliriz en azından diyorum. Onlara etüd merkezleri… Karacasu ortaokulunda, ilkokulunda okuyor olabilir, dışarıda okuyor olabilir. Bu gençlerimize, çocuklarımıza etüt merkezleri… Bunu da yine belediyenin uhdesinde açmayı düşünüyorum” diye konuştu.

“KADINLARIMIZ, ÇOCUKLARINI GÜVENİLİR ŞEFKAT ELİNE BIRAKIP GİDECEKLER”

Velioğlu, çocuklar için güvenli kreşler kuracaklarının altını çizerek, “Çocuklar bizim geleceğimiz, onların yaşamına, geleceğine damga vurmak istiyorum. Onların beyninde bir emekli milli eğitim müdürü, bir Ekrem Velioğlu Başkan vardı, bizim için şunları yaptı. Kreşler… Çocuk bakım evleri ve etüt merkezleri… Çalışan hanımefendiler, kadınlarımız, çocuklarını rahatlıkla fiziki bir mekana ve güvenilir bir şefkat eline bırakıp gidecekler” şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN