Bolu Belediyesi Belediye Meclis üyeliğinden ayrılan Tahsin Mert Karagöz, CHP Bolu İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Karagöz, Tanju Özcan’ın fotoğrafının çöpe atılmasına ilişkin, “Asla kabul edilemeyecek bir durumdur” dedi.

ASGARİ ÜCRETLİYE DE EMEKLİYE DE ET YEMEK HAYAL OLDU! ASGARİ ÜCRETLİYE DE EMEKLİYE DE ET YEMEK HAYAL OLDU!

Cumhuriyet Halk Partisinde kongre heyecanı yaşanacak. Mevcut İl Başkanı Ersan Türkoğlu’nun aday olmayacağını dile getirmesinin ardından, il başkanlığı için yeni isimler adaylıklarını açıklıyor. CHP Belediye Meclis üyeliğinden istifa eden Tahsin Mert Karagöz de adaylığını açıkladı. İl başkanlığında basın toplantısı gerçekleştirildi. CHP Merkez İlçe Başkanı Çetin Uç toplantıya eşlik etti.

CHP’nin Türkiye’deki en genç il başkanı olmak istediğini dile getiren Karagöz, “Yüz yıllık dev çınarın 29 yaşında bir filizi olarak sizlerin karşısındayım. 100 yıllık dev çınarın 29 yaşında Türkiye’de genç il başkanı adayı olarak örtüğümün huzurunda sizlerin karşısındayım. Bu gurur aslında partimizin gençlere ve tabandan gele insanlara vermiş olduğu değeri gösteriyor” dedi.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ VE BOLU İÇİN ADAYIM”

Adaylığını açıklayan Karagöz, “Bu süreçte sadece bu adaylık benim için bir siyasi görev değil. Aynı zamanda şehrimize hizmet etme ve geleceğini şekillendirme fırsatıdır. Belediye meclis üyeliği görevimden istifa ettim. Bu Cumhuriyet Halk Partisinin Bolu’daki geleceği için atılan bir adımdır aslında. Bu bir son değildir.  Bu hem Bolu’muz için hem Türkiye’miz için güzel günlerin başlangıcının müjdecisidir. Dolayısıyla burada yanımda olarak bunu hissettiren siz kıymetli Cumhuriyet Halk Partililere ve Bolulu hemşehrilerime şunun sözünü veriyorum. Ben her zaman hizmet götürmek ve vatandaşlarımızın iyi gününde, kötü günlerinde yanlarında olmak için adayım. Daha mutlu, daha huzurlu yarınlar için adayım. Daha çok kazanan, daha çok paylaşan bir Cumhuriyet Halk Partisi ve Bolu için adayım” ifadelerini kullandı.

“BUGÜN İL BAŞKANI ADAYLIĞIMIZI AÇIKLIYORUZ”

Hizmet anlayışıyla çalışacağını aktaran Karagöz, “Gençliğimizi milletimiz için heba ederek ve her anında helal ederek, ‘Milletimiz, vatanımız sağ olsun’ diyerek çalmadığım kapı, geçmediğim sokak, kahvesinde çay içmediğim köy – bucak, halini hatırını sormadığım, sorununu çözmek için sormadığım tek bir Bolulu hemşehrimiz kalmayana dek bunlar için mücadele etmek için yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte, ilçe başkanlarımla birlikte, ilçe başkanlarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, milletvekilimiz, tamamıyla birlikte bu sorunların üstesinden gelmek, Cumhuriyet Halk Partisini önce yerelde iktidar yapmak tekrardan, sonrasında genelde birinci parti yapmak bugün il başkanı adaylığımızı açıklıyoruz” diye konuştu.

“TANJU ÖZCAN BU PARTİNİN BİR DEĞERİDİR”

Karagöz, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın fotoğrafının çöpe atıldığı görüntüye dair ise, “Bunu yapan belediye meclis üyesi bir arkadaşımız. Her ne olursa olsun, kim olursa olsun, Tanju Özcan şu an ihraç edilmiş olsa bile, bu partinin bir değeridir. Tanju Özcan 34 yıl aradan sonra Bolu’da 4 dönem milletvekili seçilmiş akabinde belediye başkanı seçilmiş, gençlik kolları başkanlığı yapmış, ilçe başkanlığı yapmış, il başkanlığı yapmış, parti meclis üyeliği yapmış bir yol arkadaşımızdır. Dolayısıyla biz bunun doğru bulmuyoruz. Partimizin yetkili organları gereğini yapacaktır. Partimizin bununla ilgili yetkili kurulları vardır. İnsani ve vicdani yönden asla kabul edilemeyecek bir durumdur. Partimizin disiplin kurulu üyeleri gereğini yapacaktır” şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN