AK Parti'nin yerel seçimlerde Bolu Belediye Başkan Adayı gösterdiği Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Ankara'dan dönüşünde Bolu’da AK Partililer tarafından meşalelerle karşılandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen aday tanıtımında, AK Parti'nin Bolu Belediye başkan adayının, Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol olduğu resmen ilan edildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda Belediye Başkan adaylığı açıklanan Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol Bolu’ya döndü.

Ayağının tozuyla Bolu’ya gelen Demirkol, ilk olarak AK Parti Bolu İl Başkanlığında kendisini bekleyen

kalabalık partili grup ve sevenleri tarafından tezahüratlaralar ve meşalelerle eşliğinde karşılandı.

AK Parti Bolu İl Başkanlığında Demirkol’u; AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, önceki dönem AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, önceki dönem Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ilçe belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri, il başkanları, il yönetimi ve teşkilat mensupları da yalnız bırakmadı.

Partisinde kendisini bekleyenleri önce selamlayan ve tebrikleri kabul eden Demirkol, daha sonra balkondan bir konuşma gerçekleştirdi.

“BÜTÜN PROBLEMLERİ BİLİYORUZ”

Demirkol, 31 Mart’ta Bolu’nun kazanacağını hiç kimsenin kaybetmeyeceğini vurgulayarak; “İnşallah sloganımız şu ki 'Emin ol Bolu kazanacak'  Tek öznemiz Bolu diyerek, sosyal medya belediyeciliği değil, sosyal belediyecilik yaparak, Bolu’nun bu süreç içerisinde tespit etmiş olduğumuz, aynı zamanda sağlık müdürüyken gördüğümüz bütün problemlerini biliyoruz. 31 Mart’a kadar uyku yok çalışmak var. Sadece tek öznemiz Bolu diyerek çalışacağız. Şundan tüm Bolu emin olsun 31 Mart’ta Bolu kazanacak, hiç kimse kaybetmeyecek” dedi.

“BOLU KENDİNİ PROJELERLE DUYURACAK”

Bolu'nun adının projelerle anılacağını da ifade eden Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol; “Bolu ihmale gelmez diyoruz. Yarı zamanlı belediye başkanlığı ile Bolu yönetilmez diyoruz. Bolu projelerle, Türkiye’de adından söz ettirecek bir il olacak inşallah. Projelerimizle, sosyal belediyecilik anlayışıyla, ulaşımla, kentsel dönüşümle, sosyal belediyeciliğin içinde bulunacak kreşlerle, yaşlı evlerimizle, sağlıkta edindiğimiz tecrübelerle, Alzheimer okullarıyla inşallah Bolu uluslararası alanda kendini yalnız projelerle duyuracak ve hep beraber bunun gururunu yaşayacağız. Bahane değil, çözüm üreteceğiz. Kriz çıkaran bir belediyeyi iz bırakan bir belediye olacağız. Gerekeni değil fazlasını yapacağız” ifadelerini kullandı.

“BİSMİLLAH DİYEREK YOL ÇIKTIK”

AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek ise belediye başkan adayları Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol ile yola çıktıklarına işaret ederek; “Bolu’da bismillah diyerek inşallah yola çıkmış oluyoruz. Bize vereceğiniz güç, enerji, birlik, beraberlik ve dayanışmayla el ele gönül gönüle Bolu’da hizmetleri yeniden daha da ileri götürmek için Muhammed Demirkol kardeşimizle bu yolculuğa bismillah dedik. Önümüzdeki 5 yıl boyunca yeniden AK Parti siyasetinin temeli olan eser, hizmet siyasetini Bolu’da yaşatmak için bu yolculuğumuza devam edelim.

“BOLU TÜRKİYE’DE KONUŞULURKEN ŞOVMENLİK İLE ANILMAYACAK”

AK Parti 21 yılı aşkındır ülkemizin, Bolumuzun her köşesine hizmet götürmek için mücadelesini devam ettiriyor. Bu yaptığı hizmet siyaseti sonucunda milletimiz takdirleriyle, dualarıyla AK Partimizi cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmiyor. Bu başlangıçla beraber artık Bolu eser siyaseti ile konuşulacak. Bolu Türkiye’de konuşulurken şovmenlik ile anılmayacak.” Açıklamasında bulundu.  

Editör: Ahmet İshak GÜLEN