Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Kıbrıscık İlçe Örgütünün açılışına katıldı. Baş, “TİP’in, Türkiye’de kazandığı ilk yerel belediye Kıbrıscık Belediyesi olabilir” dedi.

Kıbrıscık’ta Türkiye İşçi Partisi’nin ilçe örgütü kuruldu. Örgüt binasının açılış binasına TİP Genel Başkanı Erkan Baş, katıldı. Ankara programının ardından Kıbrıscık’a gelen Baş’ı, TİP Bolu İl Başkanı Hilal Cansu Şahin ve partililer karşıladı. Baş, ilçe sokaklarında vatandaşlar selamlaştı.

İlçe örgütünün açılışında konuşan Genel Başkan Baş, emekli maaşlarına dikkat çekerek, “Emekli maaşını açıkladı değil mi? 10 bin TL diyor adam. Utanmaz herif senin maaşın kaç para? Yediğin önünde yemediğin arkanda... Kaç tane sarayın var? Hiç birini bilmiyoruz. Emekliye diyor ‘müjde’ diyor. 10 bin TL maaş veriyor. Şimdi bu ne biliyor musunuz? Zaten hakkımız bunun daha fazlası. Yıllarca çalışmış, didinmiş, sigorta primi ödemiş insanlar bunun çok daha fazlasını hak ediyor. Küçük bir maaş açıklıyorlar sonra Tayyip Efendi çıkıyor diyor ki, hadi ben daha fazlasını verdim. Bak istediği şey şu; hepimiz onun karşısına geçelim, avuç açalım. Bekledikleri şey bu...” dedi.

“BİR ÖRNEK YARATMAYA TALİBİZ”

Kıbrıscık’ın örnek olabileceğini aktaran Baş, “Ben açık bir çağrı yapıyorum. Kıbrıscık adı gibi ‘cık’ küçük, küçültme eki var orada ama bu küçük, güzel kasabamızda, küçük güzel kasabamızda yeniden bütün Türkiye’ye mesaj verelim. Kardeşim biz Kıbrsıcık’ta her şeyi bir kenara bıraktık, Kıbrıscık’ın onurlu, dürüst insanları birleştik ve Kıbrıscık’tan Türkiye’nin nasıl yönetileceğine ilişkin bir örnek yaratmaya talibiz. Bizim geçmişimizde bunun birikimi var. Türkiye’nin yarınlarına da bir örnek yaratabiliriz” diye konuştu

“İLK YEREL BELEDİYE KIBRISCIK BELEDİYESİ OLABİLİR”

TİP’in Türkiye’de kazandığı ilk belediyenin Kıbrıscık olabileceğini aktaran Baş, “Bu seçimlerde iki tane tercihiniz var, ya yaptığınız gibi yaparsınız hayat aynı biçimde devam eder ya da belki de Türkiye’de, Türkiye İşçi Partisi’nin 50 yıl sonra yeniden kurulduğu, ilk girdiği yerel seçimde, tüm Türkiye’de kazandığı ilk yerel belediye Kıbrıscık Belediyesi olabilir.  Buradan sadece Türkiye’ye değil, bütün Dünya’ya örnek olacak bir yönetim anlayışını, hepimizin içinde olduğu, hepimizin kendisini belediye başkanı gibi hissettiği, hepimizin kendisini belediye meclis üyesi gibi hissettiği, hepimizin kendini muhtar gibi hissettiği… Hani deniliyor ya Cumhuriyet halkın kendi kendisini yönetmesidir. İşte halkın kendi kendisini nasıl yöneteceğine hep beraber güzel bir örnek yaratacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN