BAİBU Genç Yeşilay Topluluğu, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günlerinde stant açarak yüzlerce üniversiteliyi bilgilendirdi.

Her olduğu üzere BAİBÜ Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri kongre merkezinde öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. BAİBÜ’de faaliyet yürüten 60 toplulukla birlikte Bolu’da bulunan 5 il müdürlüğü ve aralarında BAİBU Genç Yeşilay Topluluğu’nun da yer aldığı sivil toplum kuruluşları stantlar açtı.

2 gün boyunda devam eden etkinlikte çalışmalara, Yeşilay Bolu Şube Başkanı Dr. Bayram erden, Kadın Komisyonu Başkanı Aslı Akış, Genç Yeşilay Komisyonu Başkanı Semih Öztürk, YEDAM Sosyal Hizmet Uzmanı İlayda Katılmış,  Psikoloğ Elif Yeşilay yönetimi, kadın komisyonu üyeleri de destek verdi.

Akaryakıttaki tek fiyat düzenlemesi nedir? Akaryakıttaki tek fiyat düzenlemesi nedir?

Bağımlılıkla mücadeleye yönelik çalışmalar yürütüldüğü stantta, BAİBU Genç Yeşilay Topluluk Başkanları Yusuf Avcı, başkan yardımcısı Dila Demirkan, Topluluk eğitim sorumlusu Meliha Nur Gökçe ve Topluluk Etkinlik Organizasyon Sorumlusu Yavuzhan Çoban hem gönüllülük hem üyelik çalışmaları yaparak yüzlerce üniversiteli genci “YEŞİLAY” ailesine kazandırdı. Öte yandan YEŞİLAY’ın farklı ve dikkat çekici materyalleri öğrencilere hediye edildi.

“GÖNÜLLÜLÜK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”         

Tanıtım günlerinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Yeşilay Komisyonu Başkanı Semih Öztürk; “Şube Başkanımız Dr. Bayram Erden önderliğinde Bolu Yeşilay ve Genç Yeşilay topluluğu olarak arkadaşlarımızla birlikte gönüllülük çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

BOLU GENÇ YEŞİLAY’DAN CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA YÜRÜYÜŞ…

Öztürk, 21 Ekim cumartesi günü Abant’a doğa yürüyüşü gerçekleştireceklerini de belirterek; “Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100kişi ile hafta sonu doğa yürüyüşü gerçekleştireceğiz Abant’a.  Bağımlılığı olmayan katılmak isteyen tüm gençlerimizi bu yürüyüşüme davet ediyoruz.  Bu bağlamda gençlerimizi ne kadar bağımlılıktan kurtarabilirsek fayda sağlarız.” diye konuştu.

“YEŞİLAY’A BİR İVME KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

Gönüllülük ve üye faaliyetlerinin devam ettiğini söyleyen Öztürk; “Faaliyetler imiz devam ediyor. İlk gün 70 kişi gönüllü oldu gün itibari ile 140’ı aşmış durumdayız. İnşallah ileride stant faaliyetlerimizle sayı Bolu’da artarak devam edecektir. Yeşilay’a bir ivme kazandırmak istiyoruz. ‘Yarın değil bugün bırak’ diyoruz. Bütün gençlerimiz Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.  

Editör: Ahmet İshak GÜLEN