Bolu’nun 600 yataklı hastane talebi olduğunu belirten Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz, “Nereye yapabiliriz, nereye yapabiliriz? Onun üzerinde bir çalışma yaptık” dedi.

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz incelemelerde bulunmak üzere Bolu’ya geldi. İlk olarak Gerede ve Yeniçağı ziyaret eden Bakan Yardımcısı Yılmaz, kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları ile ilçelerin sağlık noktasında isteklerine dair istişarede bulundu.

“SORUNLARININ ÇÖZÜMLERİNİ HEP BİRLİKTE DEĞERLENDİRDİK”

Buradaki çalışmalara dair bilgi veren Bakan Yardımcısı Yılmaz, “Gerede ile başladık. Oradaki sağlık problemlerini, sorunlarının çözümlerini hep birlikte değerlendirdik.  Orayla ilgili devam eden bazı yatırımlar var.  Uzman doktor eksiklikleri var.  Onları yakın zamanda çözmeye çalışacağız. Sonrasında Yeniçağa’ya geçtik. Yeniçağa’da mevcutta bir hastane var 5 yataklı ama onu daha geniş farklı bir alana alabilir miyiz, belediye başkanıyla, kaymakamımızla oraları ziyaret ettik” ifadelerini kullandı.

BOLU’DA KURUMLARI ZİYARET ETTİ

Bakan Yardımcısı Yılmaz, ilçe programının ardından Bolu Merkez’e gelerek, burada İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret etti. İl Sağlık Müdürlüğü ziyaretinin ardından sırasıyla Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Boluspor’u ziyaret etti.

Program kapsamında Bolu Valiliğini ziyaret eden Bakan Yardımcısı Yılmaz, burada Vali Erkan Kılıç ve AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek tarafından karşılandı. Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra Valilik makamına geçerek Vali Kılıç, Milletvekili Coşkunyürek, AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol ile görüştü.

VATANDAŞ VE ESNAF ZİYARET EDİLDİ

Valilikteki görüşmenin sonrasında Yılmaz ve Demirkol, İzzet Baysal Caddesi’nde esnaf ve vatandaş ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaretler sırasında Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak ile karşılaşıldı. Siyasiler, birbirlerine kolaylıklar dileyerek, yerel seçim için başarılar temennisinde bulundu. 

600 YATAKLI HASTANE TALEBİNE DİKKAT ÇEKTİ

Gün sonunda Köroğlu Haber’e değerlendirme yapan Bakan Yardımcısı Yılmaz,  devlet hastanesi isteğine dikkat çekerek, “Sağlık İl Müdürlüğümüzü bir ziyaret ettik. Hepsiyle kapsamlı bir toplantı yaptık. Tabi burada aslında Bolu birçok anlamda sağlık tarafından çok iyi durumda... İller arasında karşılaştırmalar yapıldığında da hep ilk sıralarda çıkıyor. Birçok anlamda… 600 yataklı bir devlet hastanesi talepleri var.  Nereye yapabiliriz, nereye yapabiliriz? Onun üzerinde bir çalışma yaptık. İnşallah bir projelendirme yapılsın, onları da hep birlikte istişare ediyor olacağız” ifadelerini kullandı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN