Sığınmacılar konusunda değerlendirme yapan AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol, “Bolulu vatandaşlarımızın hassasiyetlerine uygun davranacağız” dedi.

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol, Bolu Gazeteci ve Yazarlar Derneği Medya Evi’nde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Demirkol, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

“LANSMAN PROGRAMIMIZ, ŞUBAT AYININ SONUNA DOĞRU”

Proje tanıtımının Şubat ayının sonunda özel isimlerin katılarak yapılacağını aktaran Demirkol, “Biz buradaki seçim sürecimizi proje bazlı yürütüyoruz. Ekibimiz sürecin başından beri geceli gündüzlü aktif bir şekilde çalışıyoruz. İstanbul – Ankara’dan da bu teknik ekibimize destek geliyor. Bu teknik ekiplerimiz çalışıyor ve bunlarla ilgili bir proje tanıtım lansman programımız olacak, Şubat ayının sonuna doğru. Bunun tarihini il başkanlığımız duyuracak” dedi.

“BUNLARIN GELİŞTİRİLMESİ VE YENİDEN YAPILANDIRILMASI LAZIM”

Demirkol, projeler konusunda gerekli çalışmaları yaptıklarını aktararak, sosyal belediyeciliği ön planda tutacaklarını söyledi. Projelere dair, “Bolu’nun en önemli problemlerinden birisi kentsel dönüşüm. Bu noktada dirençli şehirler yapma, aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu seçim beyannamesinde çok önemli yer tutuyor. Dirençli şehirlerin projemizde çok önemli bir yeri var. Onun dışında ulaşım, bütün vatandaşlarımızın Bolu’da yaşamış olduğu en önemli sıkıntılardan biri. Ulaşımın birkaç alt yapısı var. Burada toplu taşıma, trafik, otopark, altgeçit ve üstgeçitlerle birlikte ciddi bir çalışma yapıyoruz. Bunun dışında turizm Bolu’nun önemli gelir kaynaklarından birisi. Bunun birkaç başlığı var. Sağlık turizmi, spor turizmi, bilimsel kongre turizmi, sıcak su turizm… Bir de doğal turizm. Bunların geliştirilmesi ve yeniden yapılandırılması lazım” ifadelerini kullandı.

BOLU BELEDİYESİNİN AZALTMA VEYA ARTTIRMA GÜCÜ YOK”

Demirkol, sığınmacılar konusunda da vatandaşın hassasiyetini göz önünde bulunduracaklarını aktararak, “Bolu Belediyesinin bu konuyla ilgili, kendi alanları içerisinde azaltma veya arttırma gücü yok. Fakat bununla ilgili merkezi hükümetin hassasiyeti ortadayken, biz vatandaşımızın da hassasiyetini, bir Bolulu kardeşiniz olarak, 3 evladı olan bir kardeşiniz olarak, tüm Bolulu vatandaşlarımızın hassasiyetini en içten yaşayan bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Bu noktada belediyenin bunu azaltma ve arttırma etkisi noktasında bir problemi olduğu, zaten son açıklanan resmi rakamlarda da görüyoruz. Biz Bolu’da bu hassasiyetleri, yani Bolulu vatandaşlarımızın hassasiyetlerine uygun davranacağız. Bu desteği en üst seviyede veren fakat bu üslubu doğru uygulayan bir tarzı ortaya koymamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN