Milliyetçi Hareket Partisi'nin Bolu Belediye Başkan adayı İlhan Durak, seçim sürecine erken başlamanın ve projelerini zamanında tanıtmanın önemine vurgu yaparak, diğer adaylara öncülük ettiklerini belirtti.

Belediye başkanlığı seçimlerinde adayların projeleri merak edilir, kamuoyunda seçmenler tarafından sorgulanır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin Bolu Belediye Başkan adayı İlhan Durak, adaylığı açıklandıktan sonra projelerini ilk tanıtan aday oldu.

“BİR ÇOĞU BENİM PROJEM”

 “Erkenden projeleri tanıtmanın faydası oldu. 12 Şubat’ta proje tanıtım toplantısı gerçekleştirdik. Bu sırada diğer adayların elinde projelere dair herhangi bir doküman mevcut değildi. Bizim projelerimiz erken hazırlanıp diğerlerine örnek oldu.

 “EN DÜŞÜK SEÇİM BÜTÇESİ BENDE”

31 Mart yerel seçimlerine giden süreci verimli kullanmak adına tüm çalışmalarını erkenden tamamlayan Durak, Adayların kendisi hakkında "çok para harcıyor" algısı oluşturduklarını ancak bu algının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

“Biz diğer adaylardan erken yol aldık. Biz sahaya çıktığımızda vatandaşlarımızın birçoğu İlhan Durak’ı tanıyordu. Rakiplere bakınca en düşük bütçeye sahip olan aday benim çünkü diğer adayların otobüsleri var, çorba kamyonları var, çay minibüsleri var, sosyal medya sponsorlu çalışmaları var, profesyonel sosyal medya ajanslarıyla, reklam ajanslarıyla çalışıyorlar. 

“GÖNÜLLER KAZANARAK SÜRECİ TAMAMLAYACAĞIZ”

Benim yanımda Milliyetçi Hareket içinde yetişmiş, Ülkü Ocakları’nda yetişmiş ekip arkadaşlarım var. Yani biz sürece erken başladığımız için göze çarpıyor. Bu durumda da adaylar, İlhan çok para harcıyor gibi bir algı oluşturuyorlar. Algıyla süreci yönetebileceklerini düşünüyorlar ama algıyla yönetemeyecekler. Biz gönüllere girerek bu süreci tamamlayacağız”

Editör: Ahmet İshak GÜLEN