Bolu’da Haziran ayının başında başlayan U11-U12-U13 mini minikler futbol Şampiyonası görkemli bir tören ile sona erdi. Son karşılaşmalar olmasından dolayı penaltı yarışmaları ve top sektirme yarışması yapılarak başarılı olan futbolculara ödüller verildi.

Özel Haber: Burhan Yeşiltaş-Fahri Gündüz

Ödül törenine, Bolu Vali Yardımcısı Abdullah Şen, Boluspor Kulübü Başkan Yardımcısı Hakan Özsoy, Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemalettin Metin, Futbol İl Temsilcisi Hasan Aksay, amatör kulüp başkanları, sporcular ve veliler katıldı.

“Bolu’da futbol devam ediyor”

Programda ilk olarak Futbol İl Temsilcisi Hasan Aksay konuşma yaptı. Aksay, Bolu’da futbolun her zaman devam ettiğini ifade ederek; “Eylül ayı içinde başladığımız 2022-2023 futbol sezonu, Haziran ayında başladığımız U11-U12-U13 mini minikler futbol şenliğine bugün noktayı koyuyoruz. Tabi Bolu’da futbol devam ediyor. Futbol okullarında devam edecek. Dolayısıyla bugüne kadar emeği geçen kulüp yöneticilerimizi, antrenörlerimizi, taban birliklerimizi, bize destek veren tüm ailelere şükran ve sevgilerimizi sunuyoruz. 2023-2024 yılında da bu başarıların artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

“Kazananın ve kaybedenin olmadığı tüm sporcularımızın kazandığı bir ligi bitirmenin onur ve mutluluğunu yaşıyoruz”

Aksay’ın ardından Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemalettin Metin söz aldı. Metin, turnuva ile ilgili bilgiler vererek; “2021-2022 yılında 14 takımla yaptığımız bu lig 2022-2023 sezonunda bu yıl 32 takıma yükseldi. Bu turnuvaya emek veren değerli antrenör arkadaşlarımıza, hakem arkadaşlarımızı, taban birliklerimizi, kulüp başkanlarımızı ve sporcu kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Spor kenti Bolu’yu daha ileriye taşımak adına elimizden geldiğince Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak bu tip organizasyonları Bolumuzda en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Kazananın ve kaybedenin olmadığı tüm sporcularımızın kazandığı bir ligi bitirmenin onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm katılımcılara federasyonum adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Arda Güler sizin rol modelinizdir”

Düzenlenen programda son olarak Bolu Vali Yardımcısı Abdullah Şen söz aldı. Şen, minik sporculara öğütler vererek; “Bolu spor konusunda iddialı bir il. Hem altyapısıyla, hem başarılarıyla her alanda iddiamız var. Başarılarımız var. Özellikle futbol alanında Bolulu olan Arda Güler örneğimiz var. Arda Güler, şuanda dünyanın en büyük kulübü Real Madrid’e gitti. Hepiniz onu örnek alabilirsiniz. Hem efendiliğiyle hem ahlakıyla hem başarılarıyla Arda Güler sizin rol modelinizdir. 13 yaş futbolda kritik bir yaştır. Bu zamanlar sizin geleceğinizi şekillendireceğiniz zamanlar oluyor” dedi.

HEM SICAK HEM SOĞUK VURDU HEM SICAK HEM SOĞUK VURDU

En iyi 3 kaleci belli oldu

U13 liginde en iyi kaleci Bünyamin Kılıçarslan Gerede FK takımında seçilirken U12 liginde ise en iyi kaleci Yağız Berk Canbaz (Besk) takımından, U11 liginde ise iyi kaleci Eren Acar (Gençlik ve spor) seçildi.

Top sektirme yarışının galipleri belli oldu

Top sektirme yarışında U13 liginde Muhammet Mustafa Doğan Geredespor 1970, U12 liginden Yiğit Alp Yıldız (Bolu FK) ve U11 liginden Kayra Adanur (Soysal Gençlik)

top sektirmede dereceye giren oyuncular oldu.

Penaltı şampiyonları ödüllerini aldı

Penaltı atışı yarışmasında U13 liginde Hüseyin Oruçoğlu, U12 liginde Metin Durak Atasayan ve U11 liginde Harun Boran birinci oldu.

Konuşmaların ardından program ödül töreni ve hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN