Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, “Değişimin, Samimiyetin, İcraatın, Vakti Geldi” diyerek ulaşımdan eğitime, sosyal yaşamdan istihdama, sağlıktan spora kadar pek çok yeni ve Bolu’nun vizyonuna değer katacak projelerini Bolululara tanıttı.

Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde gerçekleşen proje tanıtım törenine, MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, MHP Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol, Merkez İlçe Başkanı Selami Taşdöven, KAÇEP Başkanı Sema Gülen, Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Cihan Özkalem, ilçe belediye başkan adayları,  MHP İl Genel Meclisi ve belediye meclis üyeleri, İl ve ilçe teşkilatları, ilçe ocak başkanları, birçok STK, sendika üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

31 Mart'ta yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Bolu Belediye Başkanlığına aday gösterilen ve yaklaşık bir aydır sahada seçim çalışmalarını yürüten İlhan Durak, Bolu’nun beklentilerine cevap verecek 60 projesini kamuoyuna açıkladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan proje tanıtım toplantısında ilk olarak MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak’ın Bolu’da değişimin vaktinin geldiğine dair kendi seslendirmesiyle hazırlanan video gösterimi izletildi.

“BOLUMUZ DEVLETİMİZİN ÖZÜ, MİLLETİMİZİN SÖZÜ, TARİHİN SESİ, GELECEĞİMİZİN RUH KÖKÜDÜR”

Bolululara bir söz vermek, Bolu’nun potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için bu kutlu yola çıktığına işaret eden Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak; “Bugün, Bolu'nun şanlı tarihine, engin kültürüne ve bu toprakların yetiştirdiği onurlu insanlarına bir söz vermek için buradayım. Bir belediye başkan adayı olarak, sizlere daha iyi bir yarın vadetmek ve Bolu'muzun potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için sizlerin desteği ile kutlu bir yola çıktım. Şunu herkes bilmelidir ki, Bolumuz devletimizin özü, milletimizin sözü, tarihin sesi, geleceğimizin ruh köküdür” şeklinde konuştu.

Konuşmasına Şair Kenan Çarboğa’nın Bolu Sevdası şiirinden dizeler okuyarak devam eden Durak;  Nasıl tarif etsem yeşil Bolu’yu?

Eser efil efil yelleri güzel

Anmamak olur mu Koç Köroğlu’yu

Kıratın gezdiği belleri güzel

Seçilse de kelamların en hası

Ummanı alamaz bu çeşme tası

Anlatmakla bitmez Bolu sevdası

Mavisi, yeşili, alları güzel.

Şairlerin bile doğal güzelliklerini anlatmakta zorlandığı bu kutlu şehir; tarihiyle, kültürüyle ve en önemlisi siz değerli insanlarıyla her türlü övgüyü hak etmektedir. Ancak, gönlümüzdeki bu güzellikleri daha da parlatmak, Bolu'yu hak ettiği yere taşımak, ancak samimi bir yönetim ve içten bir hizmet anlayışıyla mümkündür.” İfadelerini kullandı.

Başkan adayı Durak, MHP olarak vatandaşlara mutlu ve müreffeh bir hayat imkanı sunmak ve güvenli bir geleceği birlikte inşa etme amaçlarından bahsederek;  “Demokratik katılımı yerel düzeyde yaygınlaştıran, vatandaşımızı sadece yönetilen değil yönetimde paydaş olarak gören, “hemşehrilik” bilincini yerleştiren, uzlaşma kültürünü geliştiren, tarihi, kültürel, doğal tüm değerlerine sahip çıkan ve bu değerleri zenginleştiren bir yönetim anlayışıyla yanınızdayız. “İki günü birbirine eşit olan ziyandadır.” anlayışıyla Bolu’muzu hizmet ve muhabbetle kucaklayacağız. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizim amacımız vatandaşlarımıza mutlu ve müreffeh bir hayat imkânı sunmak, güvenli ve huzurlu bir geleceği elbirliğiyle inşa etmektir. Bu amaçla ekibimizle hazırladığımız; üzerinde saatler, günler ve aylarca düşündüğümüz projelerimizi şimdi sizlere sunmanın “VAKTİ GELDİ” ifadeleri ile sözlerini noktaladı.

*Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak’ın tek tek tanıtımını yaptığı projelerin tamamı 15 Şubat 2024 Perşembe günü gazetemizde yer alacak.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN