Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili İsmail Akgül, Seçim Arenası programının canlı yayın konuğu oldu.

Köroğlu Haber Seçim Arenası canlı yayın konuğu Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül oldu. Akgül, canlı yayında Gazeteciler Aslı Akış ve Oğuzhan Eke’nin sorularını yanıtladı. Partisinin seçim çalışmaları ve Bolu’ya dair mesajlar verdi.

“HASSASİYETLE DEVAM ETMELERİNİ İSTİRHAM EDİYORUM”

Akgül, AK Parti’nin şikâyeti üzerine Bolu’nun bazı noktalarındaki MHP bayraklarının kaldırılmasına ilişkin, “Burada ayrı ayrı adaylarla seçime gireceğiz. Ama Ankara’da Cumhur İttifakı var, İstanbul’da Cumhur İttifakı var… Cumhur İttifakı’na AK Partili arkadaşlarımızın yapacağı olumsuz hareket, diğer illerdeki milliyetçi ülkücü kardeşlerimizi de incitir. Bu hassasiyetle devam etmelerini, burada bir kez daha istirham ediyorum. Biz bu hassasiyeti dibine kadar, iliklerine kadar işleyen bir hareketiz” dedi.

“BOLULU HEMŞEHRİLERİMİZİN CEBİNDEN ÇIKIYOR”

Akgül, Bolu’daki mantar üretimi nedeniyle, vatandaşların Bolu Belediyesi kooperatiflerinde mağdur olduğunun altını çizerek, “Keşke alkışlayabilseydik, keşke tebrik edebilseydik ama bugün bakın geçen akşam bir kafede, mantar üreticisi kardeşlerimiz geldi. Biz bunu basın açıklaması yaptığımızda, insanlar altlarına yorum yapıyor. ‘Tanju Bey’e niye saldırıyor, Bolu Belediye Başkanı çalışıyor.’ Biz iyi yaptığı işlere de iyi yaptı diyebilecek karaktere sahibiz. Mantar üreticileri diyor ki, ‘Biz burada emek verdik, depozito verdik, kaparo verdik, hala daha benim param duruyor, benim paramı öde’ diyor. Bugün Sayın Bolu Belediye Başkanı Belediyenin bütçesinden binlerce liralık harcama yapıyor. Powerbanklar yapılıyor ihaleyle, dağıtılıyor, otobüsler gezdiriliyor, reklam paraları veriliyor… Bunların hepsi senin benim, Bolulu hemşehrilerimizin cebinden çıkıyor” ifadelerini kullandı.

“KENDİMİZİ İSPATLAMAKLA MÜKELLEFİZ”

Bolu’nun Milliyetçi Hareket Partisi belediyeciliği ile tanışması gerektiğini belirten Akgül, “Sahada insanların samimiyetini hissediyoruz. O yüzden bu seçim insanlar diyor ki ‘Gerçekten vakit tamam.’ Biz AK Parti belediyeciliğini gördük, CHP belediyesi Sayın Tanju Özcan ile beraber 5 yılımız geçti. Biz artık bir Milliyetçi Hareket Partisinin bu samimi kadrolarıyla, belediyeyi aldığımızda biz kendimizi ispatlamakla mükellefiz. 2028 seçimine alnımızın akıyla çıkmamız lazım. Bolu Belediyesinin çalışması lazım. Köprülü kavşağını yapması lazım, alt – üst geçitlerini tamamlaması lazım. İçme suyunu tamamlamamız lazım. Bunları bitirmemiz lazım” diye konuştu. 

Editör: Ahmet İshak GÜLEN