Milliyetçi Hareket Partisi Yeniçağa Belediye Başkan Adayı Ersin Baş’ın seçim ofisi açılışı MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Yeniçağa Belediye Başkan Adayı Ersin Baş’ın seçim ofisi açılışına MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül’ün yanı sıra MHP Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol, belediye meclis ve il genel meclis üyesi adayları, teşkilat üyeleri ve çok sayıda Yeniçağa’lı vatandaşlar katıldı.

MHP Yeniçağa Belediye Başkan Adayı Ersin Baş’ın seçim çalışmalarını sürdüreceği seçim iletişim merkezinin açılışı Yeniçağa’da yapıldı.

Açılışta ilk konuşmayı yapan Milliyetçi Hareket Partisi Yeniçağa Belediye Başkan Adayı Ersin Baş, turizmden spora, kentsel dönüşümden karavan parka, gündüz çocuk bakım evinden tır parkına kadar pek çok projesini tek tek tanıttı.

Baş, Turizmde sosyal tesislerden, konak evlerine; kamp alanlarından su sporlarına kadar pek çok projeyi ilçemiz için hayata geçireceğiz. Koşu parkurları ve yürüyüş yolları oluşturacağız. Yeni otel ve Restaurant işletmeleri ile turizmde potansiyelini ön plana çıkaracağız.

KARAVAN PARKI

Deprem bölgesinde olmamız nedeniyle olası bir depremde çadır kent ya da prefabrik kent olacak şekilde karavan parkını ilçemize kazandıracağız. Deprem riski taşıyan bölgede bulunan ilçede, olası bir afet durumunda çadır veya prefabrik kent oluşturacak karavan parkı, hem konaklama imkanı sağlayacak hem de belediyenin ek gelir kaynağı olacak. Bu proje ile ilçenin afetlere karşı dayanıklılığını artırmayı ve vatandaşların güvenliğini sağlamayı amaçlıyoruz.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Riskli yapılar tespit edilmesi, çarpık yapılaşmanın önüne geçilmesi, ömrünü tamamlamış binaların bugünkü değerine getirmek, ilçemizdeki sorunlu binaların daha yaşanabilir ve sağlıklı bir hale getirmek için gayretle çalışacağız.

ALT GEÇİT ( BATTI ÇIKTI YOL)

Işıklarda ve sanayi kavşağında oluşan kazaların önlenmesi ve trafiğin rahatlamasını sağlamak amacıyla Yeniçağa ışıklarına battı çıktı yol (alt geçiş),  sanayi kavşağına battı çıktı yol (alt geçit) düzenleme yapacağız.

ŞEHİR İÇİ PEYZAJ VE AĞAÇLANDIRMA

İlçemizin görsel ve kullanım özelliğinin değişip iyileştirilmesi, doğal yaşam alanlarının korunması ve insanların doğal güzellikleri keşfetmelerini sağlamak amacıyla bitki örtüsü, nehir, göl, açık ve yeşil alanlarımızın korunmasına özen göstereceğiz.

E-SPOR 

Eğitimde fırsat eşitliği kapsamında, kendini e-spor alanında geliştirmek isteyen gençlere ulaşma, problem çözme, hızlı karar verme ve işbirliği ile ekip çalışması koordinasyonu sağlamalarına destek olmak için e-spor merkezleri açacağız.

YÜZME HAVUZU

Çocuklar ve gençler için önemli bir fırsat sunacak yüzme havuzu ile Yeniçağa’da yüzme bilmeyen kimse kalmayacak

DEPO VE ANTREPO

Bölgemiz ileriye dönük ithalat ve ihracat bakımından önemli bir konumda olması nedeniyle depo ve antrepo alanlarına ihtiyaç duyulmaktadır.  Bizde kısa ve uzun vadeli depolama alanları ile ithalat, ihracat ve gümrükleme ile Yeniçağamızı lojistik kenti yapmak için canla başla uğraşacağım.

TIR EMNİYET PARK

İlçemizde, lojistiğin güvenliği için tır parkı alanına ihtiyaç duyulmaktadır. Üniversitenin bölgesinde tır parkı tahsis edebileceğimiz, şoförlerin güvenle araçlarını park edebileceği, Tır ve kamyon sürücülerin temiz, yüklerinin ve araçlarının güvende olacağı denetimli ve gözetimli güvenlik kameralarıyla izlenen tır emniyet parkını kazandıracağız.

GÜNDÜZ ÇOCUK BAKIM EVİ

Çocukların temel ihtiyaçlarının karşılanması, oyun, öğrenme, sosyal etkileşim, sağlıklı beslenme, çocukların dil gelişimini destekleme, sanatsal faaliyetler ve spor aktivitelerini ücretsiz olarak çalışan anne babalarımız yanında olacak şekilde hizmete sunacağız.

YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI

Yöresel Ürünler Pazarı ile ilçenin doğal ve yöresel ürünlerinin pazarlanmasına aracılık edip ayrıca tanıtıp pazarlama imkanı sağlayarak, yerel ekonomiye katkı sunacağız.” şeklinde konuştu.

“BİZİM İSMAİL, BİZİM OĞLAN, BİZİM EVLADIMIZ’ DİYEREK BİZLERE SAHİP ÇIKTINIZ”

Baş’ın akabinde Yeniçağalı’lara seslenen MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, samimiyetle hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan vatandaşların tüm talep ve isteklerine hakkaniyetçe karşılık verdiklerini ifade ederek; “Bizim en büyük projemiz samimiyetimiz olacak demiştik. 8 buçuk aydır ayırmadan, ayrıştırmadan, AK Partili demeden, CHP’li demeden, İYİ Partili demeden; Milliyetçi Hareket Partisine gelen tüm talep ve isteklerin, yasal olan çerçevede hakkaniyetle karşılığını vermeye çalıştık. Allah razı olsun. Milliyetçi Hareket Partisine ve bizlere tevazu göstererek, ‘Bizim İsmail, bizim oğlan, bizim evladımız’ diyerek bizlere sahip çıktınız. Aynı samimiyet ve inançla, 31 Mart’ta Allah’ın izniyle, Bolu Belediyesi başta olmak üzere, Yeniçağa ve tüm ilçe belediyelerimizde imanın, azmin ve cesaretin sancağını dikerek, hizmet edilmesinin, hizmetin nasıl yapılması gerektiğini hep beraber ispat edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

“BİZ BU MEMLEKET İÇİN YANMAYA TALİBİZ”

Milletvekili olarak omzuna binen yükün farkında olduğunu belirten Akgül; “Yeniçağa’ya bir yatırım geliyorsa, bugün Çevre Şehircilik Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı, Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı bir yatırım veriyorsa, burada İsmail Akgül’ün ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir evet oyu var. O yüzden bugün ve yarın başta Bolu olmak üzere tüm belediyelerimizin, ilçe belediyelerimizin ve ilçelerimizin hizmet alabilmesi adına tüm bakanlıklarımızda, yapılacak tüm projelerde Sayın Genel Başkanımız Devlet Bey’in teminatı ve takdirleri mevcut. Onun da Bolulu hemşehrilerimize, Yeniçağalı hemşehrilerimize selamları var. Sizin evladımız olarak, dün sizden hiçbir farkımız yoktu, bugün de tek farkımız omzumuza binen yük. Biz bu memleket için yanmaya talip olduk, evet… Belediyeyi yükleyerek omzumuza bir yük daha yükleyin, biz bu memleket için yanmaya talibiz, biz bu yükü çekeriz, inşallah verdiğiniz oyda da iyi ki Milliyetçi Hareket Partisine verdik, iyi ki Milliyetçi Hareket Partisinin belediye başkan adayını seçtik diyeceksiniz.” Dedi.

“GÖNÜLLERE DOKUNMAYA GELDİK”

Milletvekili Akgül, gönüllere dokunmaya geldiklerini ve hizmetlerle kendilerini ispatlayacaklarını da dile getirerek;  “14 Mayıs’ta bana oy vermeyen birçok arkadaşım önümü kesti, dedi ki ‘Başkanım kusura bakma, hakkını helal et, sana oyumuzu vermedik ama Mecliste bizi o kadar güzel temsil ettin ki pişman olduk sana oy vermediğimize.’ İnşallah 31 Mart’ta aynı şeyi söyleyeceğiz. Aynı samimiyetle, aynı inançla, 31 Mart’ta inşallah Ersin Baş başkan ve belediye meclis üyelerimiz, İl Genel Meclis üyelerimizle beraber, hangi sandıktan bize ne kadar oy çıktığına bakmadan, tüm Yeniçağa’ya, tüm Dörtdivan’ı, Göynük’ü, Gerede’yi, Mengen’i, Bolu’yu kucaklayarak hizmet etme anlayışı içerisinde olmamız lazım. Bugün Milliyetçi Hareket Partisinin Bolu’da 4 bin üyesi var ama almış olduğu oy 51 bin. Bu demek oluyor ki kucaklamak, samimiyet, dokunmak, vatandaşla beraber olmak başarıyı elde ediyor. Biz gönüllere dokunmaya geldik. İnşallah samimiyetle, inançla 31 Mart’ta da sizlerin destekleriyle hayırlı hizmetlerle kendimizi ispatlayacağımızı düşünüyoruz.” Şeklinde konuştu.

“AYIRMADAN AYRIŞTIRMADAN HİZMET EDECEĞİZ

MHP Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol’da ; “Kıymetli Yeniçağa’lılar liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin dediği gibi ayırmadan ayrıştırmadan canla başla tüm Bolu ile Türkiye’de mücadele için bizlere Ersin Baş başkanıma destek verin. Yaşanabilir, sosyal belediyecilik nasıl olacak inşallah Yeniçağa’da hep birlikte görelim. Bu fırsatı bize tanıyın. Yeniçağa’mıza ve Bolumuza hayırlı olsun”  dedi.

Yapılan konuşmaların ardından MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, MHP Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol, Milliyetçi Hareket Partisi Yeniçağa Belediye Başkan Adayı Ersin Baş ilçe halkını gezerek vatandaşları selamladı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN