TBMM kürsüsünden konuşan MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a ilişkin, “Belediye taşeronlarında yabancı sığınmacıları çalıştırmaktadır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu kürsüsünde söz aldı. Akgül, konuşmasında Bolu

Belediye Başkanı Tanju Özcan’a ilişkin iddialarda bulundu.

“BELEDİYEMİZDE SATMADIK ARSA BIRAKMAMIŞTIR”

Akgül, Özcan’ın belediyeye ait işletme ve arsaları sattığını belirterek, “5 yıldır Bolulu vatandaşlarımızı oyalamaktan başka bir iş yapmayan mevcut Bolu Belediye Başkanı, yatırım yapmak bir yana Bolu’nun parasıyla yapılan konserve fabrikasını satmış, emekçilerin alın terini ödememiş ve belediye bütçesini dahi gereğince yönetemeyip, belediyemizde satmadık arsa bırakmamıştır” dedi.

“GÖÇMEN SORUNU DİYEREK DEMAGOJİ”

Özcan’ın, belediye şirketlerinde göçmenleri çalıştırdığını da aktaran Akgül, “Belediye çalışanlarının tazminatlarını 6 ay sonra ödeyerek mağdur eden, mantar üreticilerimizin paralarını ödemeyen Bolu belediye başkanı bir taraftan göçmen sorunu diyerek demagoji yapmakta diğer taraftan belediye taşeronlarında yabancı sığınmacıları çalıştırmaktadır” diye konuştu.

“BOLU’NUN KAYBEDECEK ZAMANI YOKTUR”

Akgül, konuşmasında Özcan’ın bir açıklamasından da örnek vererek, “Belediye başkanlığı haricinde her işle uğraşan, Bolu’ya hizmet etmek yerine ulusal siyasetle uğraşan, genel başkan belirlemeye çalışan mevcut Bolu Belediye başkanı geçen günkü bir röportajında ‘3,5 yılda ancak belediye kadrolarını oluşturabildim. Farkındayım son bir yıldır hizmet etmeye çalışıyorum’ diyerek adeta Bolulu hemşerilerimizin aklıyla dalga geçmektedir. Bu açıklama ‘Ben yöneticiliği beş yılda öğrendim, hizmet etmeyi de gelecek beş yılda ancak öğrenirim’ demektir. Bolu’nun kaybedecek zamanı yoktur. Biz bir yıl içinde Bolu’da çığır açmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN